Юність — це особливо тонкий і ніжний період у житті кожної людини, хлопці й дівчата пізнають один одного через спілкування. Воно дає можливість молодим людям розкривати свої таланти, взаємодіяти з іншими людьми. Перші любовні захоплення пов’язані із потребою самовираження.

Зацікавленість — це пагінець дружби, що проростає цікавістю й симпатією до протилежної статі. Захоплення — сходинка поваги до людини протилежної статі, але триває недовго: від кількох хвилин до кількох тижнів. Захоплення може зникнути через розчарування, але перерости в закоханість. Закоханість — потребує більше спілкування, потребує якомога більше часу проводити з близькою особою. Повага та турбота, відкритість, спільність інтересів є аспектом кохання.

Нині наша діяльність дуже бурхлива. Зараз людину ранить не спис ворога, а слово та думка. Кожна людина відчуває фізичне, моральне напруження, що негативно впливають на психічне здоров’я особистості. Найбільшим ворогом психічного здоров’я є стрес.

Стрес — це стан напруженості, що виникає в організмі внаслідок сильного впливу чинників: від повсякденних турбот до екстремальних ситуацій. Стреси у нашому житті — звичайне явище. Стрес навчає нас долати перешкоди, ставати більш впевненими, але якщо він триває довго, то страждають різні ограни, насамперед серцево-судинної системи.

Останнім часом лихослів’я стає епідемією, особливо серед молоді, незалежно від статі. Для підлітків нецензурна лайка є засобом самоствердження, проявом «дорослості».

Лихослів’я забруднює нас, перешкоджає спілкуванню, погіршує наше життя.

Основною причиною використання лайливих слів є невдоволення оточенням і життям. Матюки є мовою спілкування з демонами. Вживаючи мат у розмові з людьми, ми, не підозрюючи, закликаємо зло день у день, рік у рік на свою голову й на голови своїх близьких. Кількість лайки переходить у якість. Спочатку з’являються дрібні неприємності, потім виникають проблеми зі здоров’ям. Лайка призводить до серцевих хвороб, інфаркту.

Сьогодні підступними ворогами людства є тютюн і алкоголь. Ми не раз чули від дорослих про шкідливість паління і вживання спиртних напоїв. Звідси й бажання на власному досвіді перевірити шкідливість сигарети й чарки вина. Лише одна затяжка тютюновим димом і лише один ковток вина — спробую, мовляв, що буде...

Поради ефективного запам’ятовування

— Запам’ятовуйте з метою знати й запам’ятати надовго.
— Повторюйте вивчений матеріал невеличкими фрагментами до того, як почали забувати.
— Вчіть по одній годині сім днів, ніж сім годин за один день.
— Метод контрасту — вчіть математику після історії, після фізики — літературу.
— Під час вивчення матеріалу малюйте схеми, зображуйте карикатури.
— Відклавши підручник, намагайтесь відтворити вивчений матеріал. Не підглядайте, а спробуйте пригадати.
— Якщо завдання дали у понеділок, а відповідати треба у четвер, не чекайте середи: вивчіть одразу, а перед тим повторіть. Повторювати слід не механічно, а вдумливо, зосередившись на змісті.

ЗОРОВИЙ КОНТАКТ. Перш ніж діти навчаться розмовляти, вони пильно дивляться в очі батькам. Через очі діти отримують багато інформації.

НАЛЕЖНИЙ ФІЗИЧНИЙ КОНТАКТ. Це — обійми, погладжування волосся, плескання по плечу, дотики до рук. Ці форми контакту допоможуть дитині переконатися, що її люблять.

Комп’ютер увірвався у наше життя стрімко і з кожним днем стає невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. У сучасному світі не вміти користуватись ним — те ж, що й не вміти писати або читати. Сьогодні майже вся діяльність людини супроводжується інноваційними технологіями. Ще кілька років тому діти гралися, ліпили, малювали, читали книги. А тепер ще одна розвага — Інтернет. Інтернет — це технологія, яка не є ні шкідливою, ні корисною. Він містить і корисне, і шкідливе, і цікаве, і нудне, і привабливе, і страшне.

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com