1. Підготуйте місце для занять: приберіть зі столу зайві речі, розташуйте необхідні підручники, зошити, олівці.
2. Складіть план занять. Плануючи кожен день підготовки, де чітко визначено, що сьогодні вчити, що завтра, коли можна відпочити.
3. Почніть з предмету, який знаєте найгірше. Але якщо вам дається цей предмет, то можете почати з того матеріалу, який найбільш цікавий і приємний.
4. Чергуйте заняття і відпочинок, скажімо, 40 хвилин занять, потім 10 хвилин — перерви. Можна у цей час помити посуд, полити квіти, зробити зарядку, прийняти душ.
5. Не треба запам’ятовувати весь матеріал на пам'ять, потрібно розробити плани, схеми для сприймання. За допомогою планів можна легко повторити якийсь матеріал.
6. Як запам'ятовувати матеріал. Наша пам'ять при одночасному сприйнятті здатна утримати і потім відтворити в середньому лише сім об'єктів. Тому матеріал краще розбити на смислові шматки. Матеріал необхідно узагальнювати, виражати головну думку однією фразою. Перекажіть текст своїми словами, і ви легше його запам'ятаєте, аніж просто прочитавши багато разів, — адже це активна розумова праця.
7. Робіть конспекти у вигляді схеми — «зірки», «дерева», «дужки» тощо. При цьому сприйняття та якість запам'ятовування значно покращуються через образність запису.
8. Тренуйтеся із секундоміром у руках, засікайте час виконання тестів. Готуючись до іспитів, ніколи не думайте, що не впораєтеся із завданням, а навпаки, подумки малюйте собі завершений результат.