29 січня 2019 року у колегіумі проведено Урок Української Звитяги «Крути: подвиг і трагедія», присвячений 101-й річниці бою під Крутами, який підготували заступник директора з виховної роботи Левкович Б.Б. та вчитель історії Сушириба Б.І.

Богдан Іванович ознайомив колегіантів з передумовами виникнення бою під Крутами та політичною ситуацією, яка склалася на той час, провівши паралель із сучасністю. Опісля учні мали змогу переглянути документальний фільм «Крути».

«Чорнобиль — скорбота пам’яті людської» — під такою назвою 26 квітня у колегіумі учнями 9-А класу під керівництвом вихователя Гладун Г.І. було проведено вечір пам’яті, присвячений тридцять другій річниці від дня однієї з найтрагічніших подій в історії нашої держави — аварії на Чорнобильській АЕС.

26 квітня 1986 р. весь світ побачив силу і безпощадність атома, який здатний, вийшовши з під контролю людини, знищити не лише людство, а й спопелити весь світ.

Кожна людина є духовним сином чи донькою Бога. Оскільки вся любов іде від Господа, ми народилися із здатністю й бажанням любити й бути улюбленими. Для цього Бог дав нам дві заповіді Любові. І якщо ми дотримуємось їх, то допомагаємо іншим. Чим більше допомагаємо іншим, тим більше любимо Господа — і навпаки.

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним.

Цього ж року 15 березня у приміщенні колегіуму відбулося свято, присвячене Апостолу правди — Тарасу Григоровичу Шевченку.

Він — велика і невмируща слава українського народу. Цей літературний вечір — данини пам’яті й шани людини, генієм якої наше рідне українське слово було вознесено на Олімп недосяжної високості й слави.

5 березня в актовому залі колегіуму бібліотекарем Тереняк Н.В. було проведено вечір-спогад, присвячений 69-й річниці від дня народження відомого українського композитора-виконавця, поета, Героя України Володимира Івасюка. Учні детальніше дізналися про життя і творчість 30-річного патріота, який заплатив життям за велику любов до Батьківщини, української мови та пісні, звичаїв та традицій.

26 лютого 2018 року у Бучацькому колегіумі імені святого Йосафата відбувся вечір пам’яті, присвячений 85-ій річниці з дня народження Блаженнішого Любомира Гузара «Бути людиною», який підготували учні 9-А класу.

Ведучі Велещук Василь та Карпик Назар розповіли про життєвий шлях та діяльність великого українця, морального авторитета нації, глави УГКЦ Блаженнішого Любомира Гузара. Їх виступ супроводжувався мультимедійною презентацією. Організатори вечора вдало поєднали спогади, відеофільми та вірші про Блаженнішого Любомира з рядками його повчань та настанов до молоді та народу.

Впродовж 20–21 лютого у колегіумі вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні. Учні колегіуму взяли участь у поминальній панахиді та мітингу-реквієму, які відбулися біля меморіальної стели на Майдані Волі у Бучачі. Колегіанти Озарко Микола, Тимків Назарій та Сержанюк Назарій, як учасники дійства, відтворили події та емоції Євромайдану в ніч на 20 лютого 2014 року.

Ввечері 20 лютого у церкві монастиря отців Василіян була відслужена панахида за Героя України, випускника колегіуму Ігоря Костенка та за всіх Героїв Небесної Сотні, в якій взяла участь вся колегіантська спільнота.

02 лютого 2018 року у нашому навчальному закладі відбулося театралізовано-музичне дійство «Бо прийшли до тебе три празники в гості». Така назва є символічною, оскільки під час заходу було відтворено всі традиції святкування різдвяних свят.

Ведучі Тихонюк Олег та Срібний Юрій запросили всіх присутніх на Святу вечерю до колегіантської родини, яка складалася з батька, матері та трьох дітей. А зіграли їх педагоги Сушириба Б.І., Воронюк Г.Г., Тереняк Н.В. та учні 8 класу Лешко Н. і Бабійчук Д. Таке родинне зібрання є символом домашнього вогнища, благополуччя, згуртованості.

У січні минає 100-та річниця Крутянського бою — події, що набула для українського народу символічного значення. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну.

У Галичині культ героїв Крут поширився серед пластової молоді, яка в 1926 році створила «Курінь Старших Пластунів ім. Бою під Крутами». Згодом, ініціативу вшанування Героїв Крут перейняло львівське студентство. ІІ Студентська конференція, що відбувалася 1931 року ухвалила «вважати роковини бою під Крутами українським всестудентським святом». Наразі в Києві діє Пластовий курінь ч. 75 імені Героїв бою під Крутами.

22 січня 2018 року до нашого навчального закладу завітали брати ЧСВВ з Крехівського монастиря, які запропонували колегіантській спільноті подивитися виставу «Історія різдвяної ночі». Сценарій вистави брати склали самі, тому цей вертеп зовсім не схожий на інші. Він вражає глибиною змісту, підтексту. Головними залишаються духовні цінності людини, які пізнає один з героїв вистави під час народження Месії.

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

YouTube-канал

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com