5 березня в актовому залі колегіуму бібліотекарем Тереняк Н.В. було проведено вечір-спогад, присвячений 69-й річниці від дня народження відомого українського композитора-виконавця, поета, Героя України Володимира Івасюка. Учні детальніше дізналися про життя і творчість 30-річного патріота, який заплатив життям за велику любов до Батьківщини, української мови та пісні, звичаїв та традицій.

У виконанні колегіантів Озарка М., Волощука М., Боюка Р., Сержанюка Н. та Тимчука А. прозвучала відома всьому світові пісня «Червона рута». На завершення директор колегіуму о. Іриней Гумен, ЧСВВ розповів, як у студентські роки шукали те місце, де Володимир Івасюк нібито покінчив життя самогубством. Зараз на цьому місці знаходиться хрест, біля якого щороку, в день його смерті, служиться поминальна панахида.

Володимир Івасюк в умовах загальної русифікації залишався україномовним поетом і композитором, відмовляючись писати тексти російською мовою та музику до російських текстів.

«…Українець перестає бути націоналістом аж тоді, коли зневажає свою мову, пісню, свої національні традиції, любить усе, крім свого рідного», — казав В. Івасюк, тому любімо свою Батьківщину, мову та будьмо справжніми патріотами-націоналістами на своїй рідній, Богом даній землі.

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

YouTube-канал

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com