Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним.
Цього ж року 15 березня у приміщенні колегіуму відбулося свято, присвячене Апостолу правди — Тарасу Григоровичу Шевченку.
Він — велика і невмируща слава українського народу. Цей літературний вечір — данини пам’яті й шани людини, генієм якої наше рідне українське слово було вознесено на Олімп недосяжної високості й слави.
Увібравши в себе душу народу, його духовну велич і красу, продовжуючи славу, розпочату І.П. Котляревським, великий Кобзар підніс цю красу на найбільшу висоту.
Тому колегіанти разом із бібліотекарем (Тереняк Н.В.) та учителями української мови та літератури (Борис Р.І., Семенків Л.Г.) уже в черговий раз перегорнули цікаві сторінки життя Т.Г. Шевченка.
Кожен із учнів мав шанс на відкриття. Хтось, можливо, відкрив для себе досі незнайомі сторінки біографії нашого Кобзаря, а дехто нові поезії. Але впевнений, що виникли пізнавальні інтереси, більше зацікавилися геніальною постаттю Т. Шевченка.
Учасниками цього дійства були учні 8-11 класів. Кожному із них хотілося прочитати поезію, зіграти у сценці, розкрити невідомі сторінки із життя Кобзаря.
Найактивнішими учасниками були: Тихонюк П., Лукавенко М., Олійник В., (учні 8 класу); Лехман І., Грабар Н., Ковальов А., Кріп Ю., Височанський Б. (учні 9-А та 9-Б класів); Тихонюк О., Срібний Ю. (учні 10 класу); Озарко М., Тимків Н., Наконечний Ю., Ласий Н. (учні 11-А та 11-Б класів)
На завершення вечора учнівський хор виконав пісню «Вислухай, Боже, благання».
Усі глядачі зрозуміли, що хоч минуло багато років від того часу, коли жив і творив Т.Г. Шевченко, але і сьогодні слово генія живе між нами; що його слово правди, слово віри допомагає нам розбудовувати Україну, припиняти розбрат і протистояння.
Тихонюк Олег, учень 10 класу