Щоб максимально допомогти дитині з вибором вірного професійного шляху, та разом з тим уникнути можливих конфліктів (при визначенні зі спеціалізацією чи в майбутньому), слідуйте наступним рекомендаціям.

Схвалюйте та підтримуйте

Підлітковий вік складний. Відбуваються фізичні та психологічні зміни, відчувається моральний тиск через майбутні іспити. До того ж ще й потрібно визначитись із професією! Якщо дитина ще не прийняла рішення, нагадайте їй, що вона не одна. Такий важливий крок вимагає часу, не поспішайте та дозвольте синові краще розібратися зі своїми інтересами та уподобаннями.. Будьте терплячі під час прийняття важких рішень та вчіть дитину не боятися невдач. Батьківська підтримка особливо важлива у підлітковому віці, пам’ятайте про це.

Дійте в першу чергу в інтересах дитини

Вкрай важливо не плутати допомогу із власним рішенням. Підліток шукає професію для себе і самостійно робить вибір, ваше завдання — направити та допомогти. Робота, яку ви вважаєте невимовно нудною, незрозумілою або дратуючою, може стати саме тією діяльністю, що припаде до душі вашій дитині. Не відмовляйте її обирати певний шлях в житті лише тому що він не співпадає з вашим баченням.

Також не рекомендується змушувати підлітка вступати до університету лише заради диплома. Безумовно, вища освіта — це важливо, але якщо є можливість, то краще витратити один-два роки на самовизначення, а потім, знайшовши ідеальну професію, піти навчатися у виш усвідомлено.

Ставте в пріоритет справу, а не гроші чи престиж

Одна з поширених помилок дорослих — підштовхувати дитину до професії, яка вважається найбільш перспективною. Наприклад до IT-сфери чи лікарської справи. Але кар’єра лише за розрахунком не принесе задоволення. Хороший спеціаліст буде затребуваним в будь-якій сфері, головне — займатись тим, від чого вогонь в очах та не перетворювати гроші на самоціль.

Разом пофантазуйте

Поговоріть з дитиною по душам та постарайтеся з’ясувати, чого саме вона бажає: де проживати, вчитися, чим займатись? Щоб не ввести підлітка в ступор, краще це робити не через прямі питання, а наприклад, запропонувати уявити свій ідеальний день.

Дайте дитині право обрати навчальний заклад

Разом із підлітком вивчіть виші, які готують спеціалістів в обраній сфері. Якщо йому цікаві навчальні заклади, що знаходяться в Києві, а ви проживаєте, наприклад, у Вінниці, розгляньте варіант довгострокової оренди квартир, замість того, щоб відмовляти від вибору.

Топ-7 актуальних напрямів у 2024 році:

1. Будівництво та архітектура;

2. військова справа;

3. медицина та психологія;

4. IT-сфера

5. диджитал-маркетинг (фахівець з налаштування онлайн-реклами, інтернет-маркетолог, графічний дизайнер);

6. логістика;

7. управління персоналом (HR-фахівці).

Давайте поради, але не нав’язуйте свої мрії та переконання. Ваше завдання – направити, допомогти вибрати правильно і бути другом та підтримкою своїй дитині. І останнє: немає хороших чи поганих професій, все залежить від того, наскільки людина захоплена і скільки зусиль здатна докласти в тій чи іншій діяльності.

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

YouTube-канал

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com