Для багатьох старшокласників в житті настає важливий момент, а саме – вибір професії. Для сучасного випускника визначитись з вибором майбутньої професії та власної долі є завданням дуже складним. Яку професію обрати, щоб вона приносила найбільшу користь людям, державі та відчувати себе щасливим?

Ще під час навчання  необхідно визначити своє життєве кредо та свій життєвий стиль, щоб у майбутньому, бути успішною та конкурентоспоможною особистістю.

Важливо не помилитися у виборі професії. Адже коли людина працює з задоволенням, то людина щаслива, вмотивована, задоволена своїм життям.

Правильно обрана професія – це така професія, яка б відповідала інтересам, здібностям і фізичним даним людини. Тому що від правильності обраного шляху, залежить багато в чому те, як складеться життя потім.

Як же розібратися у виборі професії та уникнути помилок та розчарувань у своєму житті?

У процесі вибору професії необхідно враховувати багато факторів:

  • почніть шукати серед тисяч професій свою, яка б на вашу думку принесла вам задоволення; 
  • потрібно враховувати свої схильності та здібності до певних видів діяльності, які заняття вам приємні. Наприклад, ви гарно говорити англійською мовою, вам подобаються інформаційні технології малюєте;
  • з’ясуйте, що ви знаєте про професію яку вибрали, або чим хотіли б займатися загалом. Чи ця  одержана інформація про професію не була односторонньою, неповною;
  • спробуйте попрацювати під час канікул. Це можливість отримати свою зарплату та м спробувати свої сили , можливість відчути свою самостійність. Вподобана професія виявляється на практиці зовсім не такою привабливою при “погляді зсередини”.

Ви повинні орієнтуватись усього в трьох речах, в так званій  формулі «Хочу – можу – треба».

По-перше, визначити, які у професії подобаються.  зацікавлення. Зберіть інформацію про навчальні заклади де здійснюється професійна підготовка за обраною професією, умови вступу до них, терміни та умови навчання. Коротко це називається «хочу».

По-друге, оцінити свої якості: здоров’я, здібності, що визначають вашу професійну придатність. умовами праці. Простіше кажучи, це - «можу».

По-третє, поцікавитися, які професії мають попит на ринку праці, за якими професіями можна знайти роботу. Інакше кажучи, яке сьогодні «треба» і які його перспективи в майбутньому.

Для кожної людини вибір професії має важливе значення.

Якщо ви вирішили для себе цю проблему, то можете в подальшому розраховувати на здійснення багатьох Ваших надій і сподівань.

У виборі професії шукайте допомогу в Інтернеті на порталах Державної служби зайнятості України http://www.dcz.gov.ua/control/uk/index, професійного консультування http://profi.org.ua/.

Допоможе у виборі майбутньої професії також  інтернет-проект “Профорієнтація” http://prof.osvita.org.ua/uk/index.html.

Пам’ятайте, що вибір професії здійснюється на підставі особистих інтересів і можливостей з обов’язковим урахуванням реальної ситуації на ринку праці.

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

YouTube-канал

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com