1. Багато хто вважає: для того, щоб повністю підготуватися до іспиту, не вистачає  ночі перед НМТ. Це неправильно. З вечора перестаньте готуватися, прийміть душ, прогуляйтеся. Виспіться якнайкраще, аби встати відпочилим, із відчуттям свого здоров'я, сили, з «бойовим» настроєм.

2. У пункт складання тестів приходьте  за півгодини до початку тестування. Опануйте свої емоції, зберіться з думками. Сміливо заходьте до аудиторії. Не сумнівайтеся, усе вийде. Зосередьтеся на словах: «Я спокійний, я абсолютно спокійний». Повторіть їх без поспіху, кілька разів.

Виконайте дихальні вправи:

  • сядьте зручно;
  • глибокий вдих через ніс (4–6 секунд);
  • затримка дихання (2–3 секунди), потім видих.

Зосередьтеся! Після виконання першої частини, коли ви з'ясували всі незрозумілі для себе моменти, спробуйте зосередитися. Для вас мають існувати лише текст завдань і годинник, що регламентує час тесту.

3. Перед тим, як вписати відповідь, перечитайте запитання двічі і переконайтеся, що ви правильно зрозуміли його суть.

4. Почніть із легких завдань! Почніть відповідати на ті запитання, на які ви знаєте точну відповідь, не зупиняйтеся на тих, які можуть викликати довгі роздуми.

5. Пропускайте складні або незрозумілі завдання. Пам'ятайте: у тексті завжди знайдуться такі запитання, на які ви знаєте відповідь.

6. Читайте завдання до кінця! Не робіть поспішних висновків, не добудовуйте власну кінцівка завдання. Це спосіб припуститися помилок в найлегших запитаннях.

7. Уважність — ключовий фактор, особливо при прочитанні завдання. Багато учнів після провалу скаржилися, що знали відповідь, але “не так прочитали або зрозуміли завдання”.  

8. Думайте лише про поточне завдання! Забудьте все, що було в попередньому. Думайте лише про те, що кожне нове завдання — це шанс набрати бали.

9. Виключайте! Багато завдань можна вирішити, якщо послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє сконцентрувати увагу на одному-двох варіантах.

10. Заплануйте два кола! Розрахуйте час так, щоб пройтися по всіх легких завданнях. Тоді ви встигнете набрати максимум балів на легких завданнях, а потім спокійно повернетеся і подумаєте над складнішими, які спочатку довелося пропустити («друге коло»).

11. Перевірте! Залиште час для перевірки своєї роботи, переглянути і помітити явні помилки.

12. Вгадуйте! Якщо ви не впевнені у виборі відповіді, але інтуїтивно можете віддати перевагу якійсь, то інтуїції слід довіряти! При цьому вибирайте такий варіант, який, на ваш погляд, більш імовірний.

Прагніть виконати всі завдання, але пам'ятайте, що на практиці це нереально. Враховуйте, що тестові завдання розраховані на максимальний рівень складності, і кількість вирішених вами завдань може виявитися цілком достатньою для гарної оцінки й досягнути максимального результату. Що варто знати, аби усе вдалося, розповідаємо далі.

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

YouTube-канал

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com