Найбільша цінність і турбота для зрілої людини і суспільства — це діти. Нелегко виховати сучасних дітей порядними людьми і громадянами у час глобалізації, інформаційних технологій, аморальності. Але те, що не може людина, може Бог.

Упродовж багатьох років у Національному університеті «Острозька академія» проводиться унікальний виховний захід — Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії». Мета олімпіади – виховувати наше молоде покоління на духовно-моральних цінностях Святого Письма. За час проведення олімпіад тисячі дітей різного віку і студентів побували в чудовій атмосфері духовності — на Всеукраїнській олімпіаді «Юні знавці Біблії» у Національному університеті «Острозька академія».

27 та 28 квітня 2017 року на базі науково-дослідницької лабораторії християнської етики, психології та педагогіки Національного університету «Острозька академія» відбулася X Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії» для учнів 7–11 класів ЗОШ, професійно-технічних училищ та студентів ВНЗ України.

На церемонії відкриття олімпіади із вітальним словом до учасників та гостей звернулися ректор Національного університету «Острозька академія», доктор психологічних наук, професор І.Д. Пасічник, начальник управління освіти Рівненської ОДА Г.М. Таргонський, голова громадської організації «Всеукраїнська асоціація педагогів і психологів із духовно-морального виховання», доктор педагогічних наук, професор Національного університету «Острозька академія» В.М. Жуковський, запрошені гості.

Під час відкриття олімпіади відбулося масове читання молитви «Отче наш» 24 мовами: українською, арамейською, грецькою, латиною, есперанто, церковнослов’янською, польською, російською, білоруською, болгарською, румунською, португальською, італійською, іспанською, французькою, англійською, німецькою, угорською, грузинською, турецькою, китайською, корейською, японською, на івриті. Серед мов, що прозвучали, була мова, якою розмовляв Ісус Христос, — арамейська. Підраховано, що загальна кількість учасників, які брали участь у читанні, — 310 чоловік.

Читання молитви «Отче наш» різними мовами проведено для того, щоб продемонструвати спільність духовно-моральних цінностей у людей різних національностей, різних історичних періодів; показати, що молитва «Отче наш» має однаковий зміст різними мовами, але позначається різними графічними символами на письмі та по-різному звучить під час читання; залучити до читання молитви «Отче наш» людей різних національностей, аби продемонструвати їх єдність у вірі і молитві.

Під час читання молитви «Отче наш» був присутній представник Національного проекту «Книга рекордів України» Олександр Шустерук, який зафіксував рекорд як «Читання молитви “Отче наш” найбільшою кількістю мов».

Особливістю цієї ювілейної олімпіади було те, що вона проходила під загальною темою «Біблія про сімейні цінності та взаємини у сім’ї» і приурочена Міжнародному дню захисту дітей й Всесвітнього дня батьків — 1 червня. А отже, і конкурсна програма олімпіади, що складалася з тесту на знання Біблії, презентації дослідження Святого Письма та розв’язання актуальних життєвих ситуацій у світлі Біблії, була пов’язана із сімейними цінностями.

За результатами олімпіади та згідно із рішенням журі дипломами та грамотами нагороджені учні Бучацького колегіуму ім. св. Йосафата:
Нечесний Ярослав, учень 10-Б класу — 1 місце;
Озарко Микола, учень 10-А класу — 2 місце;
Маложенський Дем’ян, учень 8 класу — грамота «За найкраще представлення власного доробку, що прославляє Бога»;
Тихонюк Олег, учень 9 класу — грамота «За найкраще розв’язання ситуації на основі вчення Біблії»;
Бліхарський Павло, учень 11-А класу — грамота «За оригінальність виступу».

Крім того переможці й лауреати олімпіади отримали книги Біблії, християнську літературу та цікаві подарунки, а Нечесний Ярослав, який посів 1 місце, нагороджений поїздкою до християнського оздоровчого табору «Віфанія», що на Закарпатті.

З любов’ю читаючи та досліджуючи Біблію, кожен учасник олімпіади зробив ще один крок на шляху до духовної зрілості, щоб бути досконалим християнином і справжнім патріотом України. Нехай ця натхненна Книга буде й надалі світлом на цьому шляху!

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

YouTube-канал

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com