З метою духовно-морального виховання школярів та популяризації філософських знань серед учнівської молоді у Марійському духовному центрі Зарваниця проводився перший Всеукраїнський турнір юних філософів та релігієзнавців. Упродовж чотирьох днів, з 6 по 9 травня 2015 року, свої знання, вміння, практичні навички демонструвала обдарована молодь із Волинської, Житомирської, Івано-Франківської, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Черкаської областей — всього 13 учнівських команд.

Програма заходу передбачала не лише змагання між командами, а й цікаве, змістовне дозвілля: екскурсію Марійським духовним центром, вечірку для молоді, у День пам’яті та примирення — майстер-клас з виготовлення маків, перегляд кіноповісті «Україна в огні» за мотивами твору О. Довженка, Панахиду за погиблими за волю і незалежність України біля стели пам’яті Небесної Сотні, молодіжну Хресну дорогу та виступ хору духовної пісні «Фантазія» ЦТДЮ м. Тернополя.

Колегіум на турнірі представляла команда «Алетея» у складі Кадлубіцького Богдана, Калитина Володимира — учнів 10-А класу, Лемчука Івана, Якимця Ярослава — учнів 11-А класу.

Своїми враженнями від проведеного заходу ділиться Кадлубіцький Богдан: «По-перше, хотілося б подякувати всім учасникам першого Всеукраїнського турніру юних філософів та релігієзнавців за зустріч, спілкування, змагання, спільно проведене дозвілля. Питання, які були запропоновані на цей турнір, виявилися досить актуальними як для молоді, так і для суспільства. По-друге, я був дуже радий брати участь у турнірі в одній команді з колегіантами Володимиром, Ярославом та Іваном. Ми ще більше здружилися між собою, знайшли справжніх друзів із Зарваниці, Миколаєва та Луцька. Хоча було трішки сумно в останній день турніру. Момент прощання нагадав про те, що все має початок і кінець. Це свято філософії та релігієзнавства об’єднало команди з різних областей України, продемонструвавши, наскільки ми єдині, стали однією дружною родиною. Мої враження незабутні, дякую всім юним філософам та релігієзнавцям за теплу зустріч».

Калитин Володимир: «Скажу чесно, спочатку від турніру не очікував чогось особливого, але згодом у процесі змагання отримав багато незабутніх вражень і позитивних емоцій. Вдячний усім гравцям, які стали моїми друзями, за доброзичливість, відкритість, ерудицію. Слід відзначити оригінальну програму турніру, на якому всі учасники збагатилися не тільки інтелектуально. Я задоволений участю у цій грі, адже моєю метою було не лише показати достойний рівень знань, а й скористатися можливістю поспілкуватися із цікавими людьми. Маю надію, що є шанс зустрітися знову!»

Лемчук Іван: «Ідучи на турнір, хотів познайомитись із новими людьми, спробувати свої сили і збагатитися духовно. Я мав велику честь змагатися із учасниками команд із різних областей України. Вдячний Богові, що ми здружилися, зокрема з командами колегіуму «Знамення» із с. Зарваниця, «Veritas» із Миколаєва і «Victoria» з Луцька. Можна аплодувати представникам журі, професіоналам-науковцям у галузі філософії та богослов’я, які зробили все можливе для того, щоб під час гри переважала повага один до одного, щоб не було підступної конкуренції. Таким чином, учасники турніру мали змогу показати не лише свої теоретичні знання з філософії та релігієзнавства, а й практичні вміння у сфері культури. Я вважав, що журі на турнірі буде дуже строгим, проте воно виявилось надзвичайно компетентним, професійним і миротворчим. Дякуємо членам журі за те, що вказували нам на помилки, підтримували нас і були справедливими. Кожен гравець із нашої команди «Алетея» (Істина) отримав той дух змагання, запал, який мотивував грати якнайкраще. Саме підтримка журі навчила нас командної гри і допомогла еволюціонувати духовно. Ми усі разом творили діалог, що символізує єдність різних частин України. Мені дуже сподобався турнір. Кожен день, проведений у Зарваниці, став пізнавальним і незабутнім. Дякуємо всім учасникам неповторного дійства».

Якимець Ярослав: «Я щасливий, що мав нагоду брати участь у цьому надзвичайно пізнавальному турнірі. Найголовніше, на мою думку, — не перемога, а участь. Зіткнувшись із труднощами, я зрозумів, що в будь-якій ситуації не можна здаватися, варто її належно оцінити, шукати вихід і вірити в те, що все буде добре».

Гравці команди «Алетея» отримали диплом-відзнаку «За волю до перемоги», а також пам’ятні призи за участь у турнірі.

Завершився турнір подячним молебнем у соборі Зарваницької Матері Божої. Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк) благословив школярів і вручив подарунки усім учасникам, керівникам команд, членам журі.

У піднесеному настрої, сповнені гарних вражень і позитивних емоцій, юні філософи й релігієзнавці поверталися до своїх домівок, зберігаючи новий досвід, який вони здобули у Марійському духовному центрі, та сподіваючись на зустріч у наступному турнірі.

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

YouTube-канал

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com