Упродовж 24–25 грудня колегіанти разом із директором о. Іринеєм Гуменом ЧСВВ, духівником о. Йосафатом Фітелем ЧСВВ та педагогічними працівниками: О.М. Новак, М.Ф. Яремко, В.М. Швидким, Н.В. Тереняк, М.В. Провальнюк — побували у старовинному місті Львів — культурній столиці України, де знаходиться понад 1000 пам’яток національного та місцевого значення, включених в державний реєстр. Львів став першим містом України, яке увійшло до спадщини ЮНЕСКО.

Порівняно за короткий час нам вдалось відвідати багато відомих та захоплюючих пам’яток древнього Львова. Припали до душі старі будинки, що тісняться між собою, демонструючи незбагненної краси фасади, затишні вулички, вимощені бруківкою. Неповторні відчуття… Тут все дихає старовиною. Кожен немовби повернувся в минуле на сотні літ.

Неабияк вражають дрібні крамниці, майстерні, кав’ярні, чисельні ярмарки, розкидані у неймовірній кількості. Все має свій якийсь неповторний настрій, ніби кличе зайти та насолодитися їхньою атмосферою.

Прогулюючись старовинними вуличками міста, Ринковою площею, що з давніх-давен і до сьогодні служить місцем вирішення найважливіших питань, оглянули Ратушу з 65-метровою вежею, відвідали Вірменський собор Успіння Пресвятої Богородиці та дізнались про життя львівських вірмен, їхню культуру і традиції, побачили деякі місця зйомок фільму «д’Артаньян і три мушкетери», пам’ятники українським історичним діячам: Тарасу Шевченку, Івану Підкові, Данилу Галицькому. Також відвідали Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла, відомий у Львові як костел Єзуїтів, збудований у стилі раннього бароко на початку XVII ст. Він вважається однією з найбільш культових споруд Львова, реконструкцією якого займається випускник Бучацького колегіуму ім. св. Йосафата о. Степан Сус.

Нам випала нагода побувати у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької — унікальній пам’ятці архітектури кінця ХІХ ст., яка входить до переліку найкрасивіших театрів Європи. А допоміг нам у цьому випускник колегіуму Тарас Різняк, соліст і помічник режисера Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка.

Опісля піднялись на «Високий Замок», звідки милувалися чудовим краєвидом Львова.

А потім молились в одній з найвідоміших церков сучасного Львова — церкві Архистратига Михаїла УГКЦ, колишньому костелі Кармелітів босих. Ознайомились із архітектурною пам’яткою XVI ст. Каплицею Трьох Святителів, яка є частиною комплексу Успенської церкви.

Увечері 24 грудня о 18:00 прийшли до Митрополичої базиліки Внебовзяття Пресвятої Діви Марії на Пастирку (Передріздвяну святу Месу), яку очолив архієпископ-митрополит Львівський Мечислав Мокшицький.

Нашу увагу привернув Різдвяний ярмарок, прекрасна ялинка, зимова Катедра з надзвичайною шопкою.

Бути у Львові і не відвідати майстерню шоколаду — просто неможливо, адже це просто рай для ласунів. Спробувавши львівського шоколаду та придбавши солодкі подаруночки, ми завітали до Майстерні карамелі. Це, як і Майстерня шоколаду, досить оригінальне та цікаве місце. Тут можна на власні очі побачити, як готують улюблені солодощі, спробувати їх на смак.

Наостанок ми заїхали у торгово-розважальний комплекс «Ашан». Тут кожен, відповідно до своїх уподобань, знайшов собі розвагу, розслабився від насичених емоціями та подіями днів.

Повертаючись у Бучач, ми ще завітали в чудове місто Івано-Франківськ. Нам було цікаво побачити одну з найкращих ялинок Західної України та прогулятись вечірнім передноворічним різдвяним містом, яке тільки от-от набирає святкового настрою.

Надзвичайно привітно, тепло й гостинно прийняли нас у Василіянських монастирях св. Онуфрія у Львові, св. Йосифа у Брюховичах та у монастирі Царя Христа в Івано-Франківську.

Всі щиро вдячні Богові, отцю Іринею та отцю Йосафату за надану можливість збагатитися незабутніми враженнями та позитивними емоціями. Щоб пізнати Львів, треба народитися там або жити багато років. Ми зрозуміли, що в це місто варто знову повернутися!

Олег Тихонюк, учень 10 класу

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

YouTube-канал

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com