«Чорнобиль не має минулого часу» — під такою назвою 27 квітня у колегіумі було проведено вечір пам’яті, присвячений тридцятій річниці від дня однієї з найтрагічніших подій в історії нашої держави — аварії на Чорнобильській АЕС.
26 квітня 1986 р. весь світ побачив силу і безпощадність атома, який здатний, вийшовши з під контролю людини, знищити не лише людство, а й спопелити весь світ.
Та, звичайно, найбільше потерпіла від цієї трагедії Україна. Це призвело як до гігантських матеріальних збитків, так і до великої трагедії нації.
Метою заходу було навчитися берегти навколишній світ, будувати, створювати, відроджувати заради України, сприймати чужий біль як свій, поважати людей, які віддали власне життя для кращого майбутнього та сприяти благополуччю нашої держави.
Ведучі 10-А класу Дякун Назар та Мізьолик Роман розповідали про ту ніч, із 25 на 26 квітня, коли відлік часу став далеко не мирним, а бойовим і аварійним, про страшну евакуацію та наслідки від впливу радіації, які до сьогодні є відчутними.
Пошану віддали тим 28 пожежникам Чорнобиля, які першими прийняли найжорстокіший удар на четвертому блоці станції, свято виконуючи присягу на вірність народу. А учні 10-х класів Акімов Олексій, Баник Артур, Дем’янчук Юрій та Заплацінський Григорій відтворили дану присягу.
Спогади колишнього військового Миколи Мартинова, який саме в той час пролітав над територією ЧАЕС зачитував учень 10-А класу Бесяда Дмитро.
У виконанні Стрілецького Андрія, Дем’янчука Андрія та Куцинди Андрія прозвучала пісня «Чорнобильська біда».
Також було продемонстровано відеосюжети «Запис перших переговорів», «День в історії. Вибух на ЧАЕС», «Ліквідатори ЧАЕС», «Аномалії зони відчуження», «Розповідь евакуйованої жительки Чорнобильщини», «Зона очима сталкерів», «Будівництво нового саркофагу в Чорнобилі».
Вечір пам’яті було завершено покладанням поминальних свічок до портретів ліквідаторів ЧАЕС та виконанням пісні «Господи, помилуй нас» у складі Василишина Сергія, Гаврилаша Дмитра, Дем’янчука Андрія, Куцинди Андрія та Стрілецького Андрія.
Бібліотекар Тереняк Н.В.