Щороку в Україні на державному рівні відзначаються тижні права, з метою формування правової культури та свідомості громадян у захисті демократичних прав і свобод. Основним документом, регулятором забезпечення правових цінностей суспільства є — Загальна Декларація прав людини, прийнята 10 грудня 1948 року ООН. Із цього часу всі демократичні держави намагаються підвести свої нормативно-правові бази до міжнародних стандартів у захисті основоположних людських цінностей.

Із 08.12.2014–12.12.2014 р. в колегіумі проходив тиждень історії та права. Оголошено про заходи учням на інформаційній хвилині у понеділок. Учні 8 класу мали можливість цього ж дня долучитись до перегляду цікавого фільму, який розкриває особливості державно-правового статусу української козацької держави: «Роль козацтва в історії України». (Сушириба Б.І.)

У вівторок учні мали змогу ознайомитись, в інформаційному віснику, з історією формування та наявністю сьогодні, створених міжнародних організацій в системі захисту прав людини. Цього ж дня було проведено учнями 10-А класу (Кузімчак Р., Кадлубіцький Б., Єднак О.) виховний захід — усний журнал на тему: «Всесвітня хартія прав людини», де колегіанти дізналися цікаву інформацію про міжнародні стандарти в системі захисту та біографію відомих правозахисників світу XX ст. (Сидорчук О.В.)

У середу в 11-А класі відбувся відкритий урок на тему: «Соціально-економічний розвиток України д.п. 60-х–п.п. 80-х рр.», де незважаючи на присутність інших вчителів на уроці, учні продемонстрували високу активність і результативність у вивченні підсумкової теми. (Сидорчук О.В.)

Того ж дня після уроків, завдяки зусиллям вихователя Зазулі В.М., учні колегіуму мали можливість здійснити перегляд фільму «Хроніка Української Повстанської Армії 1942–1954 років». Сеанс був зорганізований бучацькими пластунами. Відео презентував старший-пластун зі Львова Іван Стринь та автор Тарас Чолій, де за його участі було відзнято «Золотий вересень» і «Срібна осінь». Учні мали можливість не тільки поспілкуватись із автором фільму, але й почути про громадську роботу молоді у Львові. Гості залишили розгортки та диски фільмів.

Одночасно протягом тижня ми вправлялись у розв’язуванні кросвордів, шарад і ребусів на історично-правову тематику.

У четвер учні 9 класу на відкритому уроці з історії України на тему: «Кирило-Мефодіївське братство» зуміли вивчити тему шляхом застосування вчителем Суширибою Б.І. інноваційних методів викладання предмету. Цікавою була інсценізація засідання братчиків за участі Т.Г. Шевченка, що дало можливість учням не тільки засвоїти матеріал, але й запам’ятати його надовго.

Маємо надію, що заходи, які проводяться у навчальних закладах України допоможуть підростаючому поколінню у формуванні свідомої громадянської та національної позиції і будуть сприяти розбудові України на засадах демократії та правопорядку.

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com