25 листопада 2014 року у Бучацькому колегіумі відзначили День святого священномученика Йосафата — покровителя навчального закладу.

Урочистості розпочалися у храмі Воздвиження Чесного Хреста Господнього святковою Літургією, яку очолив о. Тадей Годованець, ЧСВВ, префект студентів Василіянського інституту філософсько-богословських студій у Брюховичах, у співслужінні з о. Іринеєм Гуменом, ЧСВВ, директором колегіуму, о. Володимиром Демчуком, Головою комісії у справах освіти і виховання Тернопільської Митрополії та духівником Тернопільської школи-колегіуму Патріарха Йосипа Сліпого, о. Зеновієм Пахолком, духівником колегіуму для дівчат «Знамення» та Тернопільської семінарії, о. Михайлом Бедрієм та о. Назарієм Бедрієм, випускником колегіуму.

У святкуванні взяли участь гості: методист Бучацького райметодкабінету, куратор колегіуму Крушельницька Н.О., директор Тернопільської школи-колегіуму Патріарха Йосипа Сліпого п. Марія Гуцал, вчитель ОХЕ колегіуму для дівчат «Знамення» с. Герарда Смерека, ЧСВВ, брати-студенти Брюховецької семінарії, брати-новики Крехівського монастиря св. Миколая, вчителі та учні колегіуму для дівчат «Знамення» с. Зарваниця Теребовлянського району, випускники колегіуму та батьки учнів.

До глибини душі зворушила всіх духовно-релігійна програма «Тернина Христової єдності», присвячена життю і діяльності святого Йосафата. У виступі було поєднано відеофрагменти, інсценізовані композиції та духовні пісні, в яких відображено основну ідею подвижницького життя святого Йосафата — ідею єдності Церков і українського народу — «Щоб усі були одно!».

З особливим щемом у серці і сльозами на очах учасники дійства віддали шану пам’яті випускнику колегіуму Ігорю Костенку і всім Героям Небесної сотні — новим мученикам за гідність і свободу, які поклали своє життя на вул. Інститутській у Києві, що стала новітньою Голгофою України.

Учасниками дійства, яке підготувала вихователь Гладун Г.І., були колегіанти Іван Лемчук, Назар Дякун, Степан Бобко, Богдан Кадлубіцький, Володимир Калитин, Андрій Михасів, Андрій Дутка, Микола Полевий, бібліотекар Тереняк Н.В. Ведучими програми були Микола Дмитроца та Віталій Угринчук. Супроводжував театралізоване дійство вокальний ансамбль колегіантів у складі Василя Пронюка, Ігоря Галичанівського, Антона Стасіва, Романа Кузімчака, Харитона Чамарника та Івана Лемчука (керівник Юрій Матвійчук). Духовну програму доповнили вірші у виконанні Володимира Чубатого, Євгена Костака, Артура Баника, Юрія Явнича, Назара Смутка, Ярослава Балога, Ігоря Логінова, Богдана Козака, Володимира Дутки, Олега Єднака, Тараса Романика та Івана Сидорчука. Порадував своїм співом хор колегіантів під керівництвом заслуженого працівника культури України п. Марії Кривко. Духовний гімн України завершив вшанування покровителя колегіуму.

День Святого Йосафата укріпив дух побожності та патріотизму колегіантів, став духовною поживою для всіх учасників свята.

Дем’янчук Р.П., заступник директора колегіуму

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

YouTube-канал

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com