Уже за плечима залишились веселий шкільний випускний вечір, і сьогодні ви — щасливі колегіанти! Роки проведені у колегіумі — один із найпрекрасніших періодів у житті людини. Однак у значної кількості учнів з’являються певні труднощі. Вони пов’язані з незвичністю форм навчання, із необхідністю самому організовувати власну діяльність, із збільшенням обсягів самостійної навчальної роботи, з пристосовуванням до нового колективу, умов проживання тощо.
Сподіваємося, з цього приводу вам у нагоді стане декілька порад.
- Будьте оптимістом. Позитивний погляд на світ допомагає подолати страх і зберегти мотивацію. У перші дні й навіть тижні навчання Ви можете почувати розгубленість, а то й пригніченість — все навколо незнайоме, народу тьма, нікому до тебе немає діла. Це неприємний, але абсолютно нормальний стан, пов'язаний з адаптацією до нових обставин, що дуже скоро пройде. Для цього, активніше добивайтесь отримання потрібної Вам інформації та нових знань, не створюйте емоційну напругу у відносинах із одногрупниками, намагайтесь завжди бути приязним і доброзичливим, а головне, вірте у свої можливості і пам’ятайте, що Ви потрібні іншим людям.
- Ефективно організовуйте робочий день. Починайте виконувати домашні завдання із складніших і важчих предметів. Чергуйте вивчення предметів таким чином, щоб не вчити подібні предмети один за одним (краще після математики читати історію, після літератури вчити фізику) — це допомагає кращому переключенню уваги і робить її більш стійкою. Пам’ятайте, що запорукою високої працездатності є добрий глибокий сон (особливо корисний сон до опівночі, до 24 години). Добре виспавшись, Ви зможете справитись з більшим навантаженням. Вечірній час слід використовувати, в основному, для вивчення нового матеріалу, а ранішній — для повторень основних положень вивченого. На окремих аркушах чи в блокноті робіть виписки основних правил, дат, визначень, які необхідно вивчити. Час від часу повторюйте їх. Отже, на роботу тратиться стільки часу, скільки його є в наявності. Знаходьте час для роботи, це — умова успіху. Знаходьте час для роздумів, це — джерело сили. Знаходьте час для гри, це — секрет молодості. Знаходьте час для читання, це — основа знань. Знаходьте час для дружби, це — умова щастя. Знаходьте час для мрії — це — шлях до зірок.
- Одразу включайтеся, з головою поринайте у навчальний процес, щоб нічого не пропустити. Перед наступним уроком не лінуйся хоча б побіжно переглянути конспект попереднього. Заодно з’ясуй, чи багато залишилося зовсім темних місць. Якщо прояснити їх не вдається навіть за допомогою підручника, не соромся звернутися до вчителя — краще, якщо ти запитаєш його зараз, ніж він потім — на іспиті. Читати літературу теж треба починати відразу.
- На уроках та практичних заняттях не відсиджуйтеся, а виявляйте свою активність — доповідайте, уточнюйте, запитуйте, вчасно виконуйте отримане завдання.
- Особливим процес адаптації до навчання у навчальному закладі є для колегіантів, які приїхали на навчання з інших міст, районів: змінюється темпоритм, умови проживання, коло друзів, знайомих тощо. Важливо пам’ятати, що новий етап життя приносить та розкриває нові можливості для професійного, особистісного зростання, відкриває нові горизонти взаємодії та спілкування з новими друзями. Все-таки переміни в житті потрібні і важливі для нашого здоров’я та благополуччя. І це варто цінувати! Пам’ятайте про те, що ви не самотні і в будь-який момент можете звернутися за мудрою порадою до адміністрації навчального закладу, вчителів, психолога. Вони обов’язково допоможуть у вирішенні того чи іншого питання.
- Радійте! Колегіантське життя буває один раз в житті, і воно неповторне!