Юність — це особливо тонкий і ніжний період у житті кожної людини, хлопці й дівчата пізнають один одного через спілкування. Воно дає можливість молодим людям розкривати свої таланти, взаємодіяти з іншими людьми. Перші любовні захоплення пов’язані із потребою самовираження.

Зацікавленість — це пагінець дружби, що проростає цікавістю й симпатією до протилежної статі. Захоплення — сходинка поваги до людини протилежної статі, але триває недовго: від кількох хвилин до кількох тижнів. Захоплення може зникнути через розчарування, але перерости в закоханість. Закоханість — потребує більше спілкування, потребує якомога більше часу проводити з близькою особою. Повага та турбота, відкритість, спільність інтересів є аспектом кохання.

Інтимні стосунки — це доповнення до любові, один зі способів її вираження. Для тих, хто по-справжньому кохає, немає значення, будуть у вас статеві відносини чи ні.

Статеві відносини не є тим, що ми бачимо по телебаченню чи Інтернету. Це легкий спосіб отримати приємні відчуття, фізичну вправу. Втрачають зміст без справжнього кохання. ЗМІ рекламують любов як задоволення похоті. Молодь не бачить нічого поганого в тому, що дівчина позбувається цноти у 15 років. Така реальність.

Сучасність продає нам свій продукт — каже, що ми не круті і старомодні. Багато підлітків задають собі питання — що зараз мій вік для того, щоб «це» зробити. «Це вступ у доросле життя». І з іншого боку — Церква, говорить що це є гріхом. Сучасний підліток опиняється на роздоріжжі. Це боротьба між сучасною культурою і внутрішнім голосом. Залишається питання «бути чи не бути».

Чистота — це найбільший вияв любові до своєї половинки — подарунок себе комусь чистою/чистим. Чистота — це постанова жити за Божими законами.

Чому статеві стосунки можуть зіпсувати взаємовідносини між хлопцем і дівчиною? Бо через такі стосунки важко зрозуміти — чому ця людина біля тебе: через кохання чи через інтимні стосунки. В більшості випадків молоді люди зустрічаються через статеві відносини, ніж через душу людини, її характер. Все заплутує і ти вже не знаєш, що відчуваєш — кохання чи просто інтерес.

Чи можна цілувати дівчину? Поцілунок — це знак, який виражає кохання. Він буде добрий, коли дійсно буде означати те, що має означати. Він буде добрий лише тоді, коли між ними вже існує міцний духовний зв’язок. Коли ж немає кохання, то поцілунок — це фальшивий знак, якийсь обман, брехня. Поцілунок може розбудити пожадливість. Такий поцілунок створює небезпеку для молодих людей. Завжди на такому етапі любові потрібно вміти поставити собі чітку межу, яку не варто переступати.

Ні в одному фільмі чи в новинах не говорять, що в житті потрібно за все платити і до того ж дорогу ціну. На екранах не скажуть про хвороби, про відчуття самотності, про розбитті життя. Ніхто не пояснює дівчатам чим загрожують забавки у «дорослі стосунки», що після аборту не зможуть насолодитися материнством, будуть мати проблеми із здоров’ям як дівчата, так і хлопці.

Дві третини всіх венеричних захворювань підхоплюють особи до 25 років. Щороку близько 25% підлітків заражаються венеричними захворюваннями. Серед підлітків, які живуть статевим життям, кожен третій, закінчуючи школу, отримує не лише свідоцтво, а й венеричне захворювання.

Найкращий захист від захворювання, які передаються статевим шляхом — достойна поведінка, тобто збереження дошлюбної незайманості.

Молодь вчиться егоїзму, бо такі вчинки до шлюбу — це не вияв любові, це вияв егоїзму, бо чинять це для власного задоволення, а любов полягає у жертовності: «якщо я її люблю, то буду цінувати її чистоту, і її вибір, якщо вона колись покохає іншого.»

Як можна відповісти тим, хто переконує мене зробити це?

  • Ну всі це роблять! — Тоді мені не буде важко знайти когось іншого.
  • Якби любив/любила мене по-справжньому, то в нас був би секс. — Якщо любив по-справжньому, то не говоритимеш такого.
  • Нам потрібно перевірити, чи ми сексуально сумісні. — Це не сантехніка. Фізична сумісність це не проблема. Суть у взаєминах.
  • Ніхто не хоче одружуватися з дівчиною /хлопцем без досвіду. — Тоді я буду винятком.
  • Ти не знаєш, що втрачаєш. — У такому випадку, нас буде двоє.
  • Я не можу нічого собою зробити. — Якщо не можеш контролювати себе зараз, то не зможеш в майбутньому.
  • Це просто сталося. — Секс не трапляється випадково. Це був твій вибір.

Як потрібно жити, дотримуючись чистоти у стосунках?

1. Перевір і будь впевнений, що ти правильно розумієш ким хлопець і дівчина повинні бути один для одного.
2. Обдумай і визнач цілі свого життя.
3. Керуй своїм статевим потягом. Спрямуй свою енергію у інше джерело.
4. Зроби постанову дотримуватися чистоти і живи цим.
5. Будь обачний, вирішуючи, з яким хлопцем /дівчиною зустрічатись. Розвивай уміння говорити: «Ні!»
6. Уникай нагоди до нечистоти — людей, речей, місць, особливо безлюдних, від яких послаблюється твій самоконтроль. Відмовляйся від дотиків, поцілунків, які призводять до сексуального збудження.
7. Тримайся осторонь алкоголю та наркотиків під час побачень.
8. Навчися розпізнавати, що «споживаєш» у музиці, фільмах і літературі. Взагалі уникай порнографії, мастурбації.
9. Тримайся близько Бога. Перебувай у молитві. Живи вірою, не залишаючи місця на нечистоту. Пам’ятай, що деякі проблеми без Божої ласки не можна подолати.
10. Давай добру пораду іншим людям; розповідай їм про небезпеку, наслідки і ціну нечистоти.

Дуже часто можна зустріти молодих людей у майках з написами: «Я тебе люблю, тому до весілля не піду з тобою у ліжко», «Хвилина задоволення себе не оправдовує, ПОЧЕКАЙ!». Члени такого руху складають присягу, обіцяючи зберігати чистоту серця та пропагують цнотливість і стриманість.

Життя в цнотливості та статевій стриманості не тільки виключає можливість неочікуваної вагітності та захищає від хвороб, але є знаком та виявом любові. Вірність шостій і дев’ятій заповідям дозволить зберегти цей дарунок цнотливості, чистого серця й подарувати його чоловікові/дружині в день весілля.

Молоді люди одягають срібні «обручки чистоти». Озброєні у такий спосіб юнаки й дівчата, подібно до воїнів, готові до боротьби зі спокусами й усякою нечистотою, зберігаючи в серці девіз: «У тебе є вибір — вибір бути чистим».

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

YouTube-канал

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com