Комп’ютер увірвався у наше життя стрімко і з кожним днем стає невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. У сучасному світі не вміти користуватись ним — те ж, що й не вміти писати або читати. Сьогодні майже вся діяльність людини супроводжується інноваційними технологіями. Ще кілька років тому діти гралися, ліпили, малювали, читали книги. А тепер ще одна розвага — Інтернет. Інтернет — це технологія, яка не є ні шкідливою, ні корисною. Він містить і корисне, і шкідливе, і цікаве, і нудне, і привабливе, і страшне.
Однією такою проблемою є комп’ютерна залежність. Надмірне використання Інтернету спричиняє неуспішність у навчанні, розлади здоров’я.
Причинами виникнення комп’ютерної залежності є брак спілкування з людьми, проблеми в особистому житті, невпевненість у собі. Найбільше від Інтернет-залежності потерпають підлітки. Дитина, що живе у віртуальному світі не контролює себе. Заручниками павутини стають студенти, соціально невлаштовані, люди похилого віку, а також ті, хто має фізичні обмеження, позбавлені нормального життя.
Використання Інтернету викликає стрес, завдає шкоди фізичному, психологічному, соціальному статусу. Причина виникнення Інтернет-залежності криється в нашій неспроможності розпорядитися життям і часом.
Було б добре, якби кожен задумався, замислився про себе, про свої вчинки, і що взагалі він зробив для того, щоб світ став кращим. Про те, скільки дорогоцінного часу він втрачає, просиджуючи в Інтернеті за безглуздим заняттям. Підлітковий період і наша молодість — найкращий час, який потрібно заповнити яскравими моментами і провести його з користю — по максимуму! Щоб потім не було боляче за безцільно і марно прожиті роки!
Інтернет — лише технологія. Він не замінить близькості й тепла стосунків в родині, спілкування між друзями, справжньої допомоги тим, хто її потребує. Реальне життя цікавіше: саме тут ми можемо пережити людськість, яку закладено в нас. І не лише пережити, а й допомогти іншим людям. Можливо, заради цього ми й існуємо.
Я сподіваюся, що багато задумаються. Причому не тільки підлітки, а й їхні батьки. Достукатися до людей — ось найголовніше завдання, щоб вони зрозуміли, що про свої вчинки і дії потрібно замислюватися. Необхідно розуміти, що всі наші дії проявляться не сьогодні, не завтра, а через покоління. І те, якими виростуть наші діти, залежить тільки від нас самих! У людини завжди є вибір, навіть якщо, здається, що його немає.
Пам’ятка «Як позбутися комп’ютерної та Інтернет-залежності»
— дозуйте час, який проводите за комп’ютером;
— запишіться в спортивну секцію або займіться своїм хобі;
— більше ходіть з друзями на прогулянки, відпочивайте на природі з ночівлею;
— замініть читання новин в соціальній мережі читанням цікавих книжок, поповнюйте свої знання.
І пам’ятайте одне, не варто приносити в жертву своє реальне життя, адже навколишній світ набагато цікавіший, навчіться використовувати ресурси соціальних мереж з користю для себе і тільки у випадку необхідності.