25 листопада 2012 року у Бучацькому колегіумі відзначили День святого священномученика Йосафата — покровителя навчального закладу.

Урочистості розпочалися у храмі Воздвиження Чесного Хреста Господнього святковою Літургією, яку очолив о. Макарій Солюк, ЧСВВ, Провінційний економ у співслужінні з о. Іринеєм Гуменом, ЧСВВ, директором колегіуму; о. Вінкентієм Пелихом, ЧСВВ, настоятелем монастиря Св. Онуфрія (м. Львів); о. Іваном Виксюком, ЧСВВ, випускником колегіуму та іншими священиками.

У святкуванні взяли участь гості: методист Бучацького райметодкабінету, куратор колегіуму Крушельницька Н.О., заступники директорів Тернопільського навчально-виховного комплексу «Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого» та ЗОШ І–ІІІ ст. с. Озерна (Зборівський район), директор Бучацького ліцею Михайлів Г.О. та заступник директора Бучацької гімназії ім. В. Гнатюка Купровська І.В., випускники колегіуму та батьки учнів.

Урочистості продовжились в районному будинку культури м. Бучача. В рамках відзначення 300-літнього ювілею монастиря отців Василіян було представлено презентацію «Василіянські святині на Бучаччині», під час якої присутні мали можливість заглянути в історичне минуле краю та пригадати сторінки зародження християнства та, зокрема, чернецтва на бучацькій землі.

До глибини душі зворушила всіх духовно-релігійна програма «Апостол єдності і віри», присвячена життю і діяльності Святого Йосафата. У виступі було поєднано відеофрагменти, інсценізовані композиції та духовні пісні, в яких відображено основну ідею подвижницького життя святого Йосафата — ідею єдності церков і українського народу — «Щоб усі були одно!» Найактивнішими учасниками дійства, яке підготувала вихователь Гладун Г.І., були колегіанти Іван Гривнак, Михайло Солодкий, Богдан Мозола, Іван Зубрицький, Микола Фецич, Роман Райс, Роман Джуль, вчитель Крамар Г.В. Незабутні музичні номери дарували присутнім Андрій та Юрій Шабанови, Михайло Макар, Любомир Мисак та Святослав Васкул. Порадував своїм співом хор колегіантів під керівництвом заслуженого працівника культури України п. Марії Кривко.

На завершення програми всіх присутніх привітав зі святом октет «Теофорос» із Львівської Духовної Семінарії Святого Духа, який організував випускник колегіуму Володимир Пунько. Професійне виконання духовних та українських народних пісень справило незабутнє враження на гостей свята та викликало бурхливі оплески.

День Святого Йосафата укріпив дух побожності та патріотизму у колегіантів, став духовною поживою для всіх учасників свята.

Роман Дем’янчук,
заступник директора колегіуму
з навчально-виховної роботи

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

YouTube-канал

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com