ПЛАСТ — скаутська організація України, мета якої сприяти всебічному патріотичному самовихованню української молоді на засадах християнської моралі, на свідомих, відповідальних та повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і на провідників українського суспільства. При теперішній ситуації в Україні, ПЛАСТ є одним з небагатьох об’єднань української молоді (та і дорослих), яке зберігає в собі справжній дух українства, займається реальним вишколом нашої молоді в дусі українського патріотизму, знає свою історію і свої традиції.

Цього року ПЛАСТ, Національна скаутська організація, святкує свій 100-річний ювілей. Долучилися до святкування і пластуни з Бучача. 7–9 вересня в дитячому таборі «Лісовий дзвіночок» відбувся табір «Мандри над Стрипою», присвячений 100-літтю ПЛАСТУ.

Готувала та організовувала табір пластова станиця м. Бучач, районне об’єднання Всеукраїнського товариства Просвіта ім. Тараса Шевченка, відділ освіти та відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Бучацької райдержадміністрації. Провід табору очолили: комендант — Василь Тронт, бунчужний — Михайло Довбуш, писар — Світлана Сташко. Вони одночасно і були інструкторами та виховниками. А також виховникам були Володимир Зозуля і Марія Сторож. Табір мав свого капелана в особі о. Елевтерія Геншляка ЧСВВ, досвідченого скаута, який активно долучався до всіх заходів пластунів. Він проводив також інструктаж з фотографування і організував Ватру знайомства. Учасниками були пластуни, пластуни-прихильники, юнаки та юначки з Бучацького колегіуму ім. св. Йосафата, гімназії, Бучацьких ЗОШ І–ІІІ ст. №1 та №2, с. Жизномир, с. Ріпинці.

Програма табору була надзвичайно насичена. Пластуни працювали в гуртках, мали спортивні ігри, виконували спільні завдання. Серед великої кількості заходів слід виділити Українську дискотеку в вишиванках, Ватру знайомства, теренову гру поєднану з пейнтболом, козацький куліш, зготовлений за давнім дідівським рецептом.

Особливо багато вражень було від пейнтболу і козацького кулішу, які організували Спортивний клуб «Гайдамака» та хлопці з об’єднання «КОЗАКОРІУМ». В гайдамацьких баталіях брали участь не тільки юнаки, а й увесь провід табору та виховники. Переможці були нагороджені грамотами Спортивного клубу «Гайдамака».

Найголовніше те, що пластуни мали можливість перевірити свій рівень пластових умілостей з мандрівництва, краєзнавства, впоряду, історію Пласту, історії України, готовності до складання вимог І Пластової проби. Більше того всі організатори, учасники табору доклали всіх зусиль, щоб поширювати добре ім’я ПЛАСТУ та пластових ідей.

Володимир Зозуля (пластун, один з організаторів та учасників)

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com