Досвід та практика суспільного життя свідчать про те, що наявність обдарованості та високого інтелектуального потенціалу нації — запорука найбільших успіхів у будь-якій сфері діяльності держави. Саме тому в системі освіти ХХІ століття великого значення набуває робота з обдарованими дітьми. Проблема обдарованості в наш час стає все більш актуальною. Це насамперед пов’язано з потребою суспільства в неординарних творчих особистостях. Будь-якому суспільству потрібні обдаровані люди, і завдання його в тому, щоб виявити і розвинути здібності всіх його представників.

Далеко не кожна людина спроможна реалізувати свої здібності. Дуже багато залежить від сім’ї і від школи. Завдання сім’ї полягає в тому, щоб своєчасно побачити, виявити здібності дитини, задача школи — підтримати дитину і розвинути її здібності, підготувати фундамент для того, щоб ці вони були реалізовані.

Час поставив перед сучасною школою головне завдання: займатися пошуком та розвитком індивідуальності. Тому так важливо виявити всіх, кому необхідно своєчасно допомогти втілити в життя плани і мрії, якомога повніше розкрити свої здібності, повести школярів шляхом пошуку.

У колегіумі імені св. Йосафата розроблена система роботи з обдарованими дітьми, яка дає певні результати. Нещодавно, 18 лютого, колегіанти Жирук Владислав, Макар Михайло, Пулик Олександр та Хомко Юрій презентували свої науково-пошукові роботи на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Тернопільського обласного комунального територіального відділення МАН України і стали призерами. Жирук Владислав (ІІІ місце) представив роботу на тему «Воєнна техніка у ІІ світовій війні» (науковий керівник Сушириба Б.І.), Макар Михайло (ІІ місце) — «Загадковий і суперечливий український політичний діяч гетьман Іван Мазепа у творах світової літератури» (науковий керівник Яремко М.Ф.), Пулик Олександр (ІІІ місце) — «Дослідження літературно-критичної діяльності Пантелеймона Куліша» (науковий керівник Пулик О.С.), Хомко Юрій (ІІ місце) — «Рекреаційні можливості Бучацького району» (науковий керівник Дем’янчук Р.П.) Слід відзначити результативність команди юних дослідників Бучацького району: всі 9 учасників конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт стали його призерами.

Перш за все, слід пам’ятати, що будь-яка дитина — це особистість, яка потребує любові, уваги та ласки. Кожна дитина має право розраховувати, що її здібності знайдуть розуміння і підтримку в батьків, вчителів.

Дітей бездарних — позбавлених творчого дару — не буває, бо від природи Людина — Творець.

Яремко М.Ф., вчитель світової літератури

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

YouTube-канал

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com