Цікавою та насиченою була поїздка ліцеїстів спільно із своїми вчителями у м. Чернівці 07 жовтня 2023 року.

Екскурсійний маршрут розпочався із відвідування зоологічного, геолого-географічного музеїв при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Експозиція даного музею надає чудові можливості для знайомства з різноманіттям тваринного світу усіх континентів нашої планети. Найбільш вражаючим і унікальним експонатом є гігантський кістяк 27-метрового 100-тонного синього кита. Велику увагу відвідувачів привертають колекції тропічних метеликів, новозеландська гатерія, нільський крокодил та багато інших цікавих експонатів.

Після цього ліцеїсти мали унікальну можливість побувати у драматичному театрі міста і відчути атмосферу підготовки показу вистави. Екскурсовод цікаво розповідала про архітектурні пам’ятки міста, ліцеїсти помолилися у Катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці Чернівецької Єпархії УГКЦ, а також ознайомилися із архітектурою Вірменської церкви.

Також наші юні туристи побували на Центральній площі Чернівців. Від неї можна потрапити практично до будь-якої частини міста. На площі знаходиться пам’ятник Тарасу Шевченку, а за ним розташовані великі фонтани і банер, присвячений 600-річчю міста.

Головною пам’яткою Центральної площі є ратуша. Цікаво було опинитися ліцеїстам біля ратуші опівдні, адже щодня, починаючи з 2004-го року, рівно о 12:00 трубач в національному костюмі піднімається на вежу і виконує мелодію легендарної української пісні «Марічка», а із початком вторгнення загарбників на нашу землю він виконує гімн держави.

Опісля всі побували на старовинній вулиці Ольги Кобилянської, де знаходяться одні з найкрасивіших будівель міста та ознайомилися із цікавою та романтичної історією-легендою про те, як колись у давнину дану вулицю підмітали трояндами та мили за допомогою мила.

Ще однією цікавою та захоплюючою пам’яткою міста є Чернівецький національний університет, який є не тільки одним із найвідоміших вищих навчальних закладів України а й з величною історією. Це ще й неймовірно популярний туристичний об’єкт, який включено до реєстру світової спадщини ЮНЕСКО. Архітектурний ансамбль вражає своєю красою і величчю. Ліцеїсти із захопленням гуляли територією університету та робили чарівні фотографії. Адже не дарма Чернівецький університет отримав ще одну неофіційну назву — «Український Гоґвортс»

Завершальним етапом екскурсійного дня було відвідування приватного зоопарку «Крайня хата», що знаходиться у с. Торське. Тут в просторих вольєрах ліцеїсти побачили екзотичні для наших країв тварини — леви, ведмеді, верблюди, ламу, парнокопитні, мавпи, птахи, страуси, прекрасні верхові коні, бобри, нутрії, кози, вівці та свині різних порід і це не повний перелік. Приїхавши у «Крайню хату» учні отримали неймовірну кількість позитиву й радості і на веселих тонах завершили цікаву та насичену, маленьку подорож.

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

YouTube-канал

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com