У неділю, 30 серпня 2009 р.Б. в храмі Чесного Хреста Господнього, що при василіянському монастирі у м. Бучачі, з благословення Високопреподобного о. Дмитра Григорака, ЧСВВ, апостольського адміністратора Бучацької єпархії, відбулася знаменна подія — ієрейські свячення п’ятьох ченців-василіян: Вінкентія Пелиха, Венедикта Деркача, Атанасія Слободяна, Матея Дзюрбана та Полікарпа Марцелюка.

Урочиста Архиєрейська Свята Літургія розпочалася о 10:30 год. Її очолив Преосвященний владика Софрон Мудрий, ЧСВВ, єпископ-емерит Івано-Франківський. З ним співслужили о. Йоанікій Чверенчук, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, о. Роберт Лисейко, ЧСВВ, ректор ВІФБС, та понад двадцять священиків, серед них — викладачі Перемишльської семінарії, у якій впродовж тринадцяти останніх років навчалися василіянські студенти. У Божественній Літургії взяли участь багато монахів, монахинь, родичі й знайомі кандидатів до священства та багато вірних.

Під час проповіді, на основі недільного євангельського читання про зустріч багатого юнака з Ісусом Христом, Владика Софрон звернув увагу на те, як кожна людина, кожен християнин повинен проводити своє життя. На запитання багатого юнака: «Що доброго маю чинити, щоб осягнути життя вічне?» — Христос відповів: «Дотримуйся заповідей». Цими словами Він і сьогодні звертається до кожного віруючого, бо заповіді Божі повинні бути основою нашого життя… «А хто бажає бути досконалим, — продовжує далі Христос, — нехай продасть, що має, залишить все, і йде слідом за мною». Саме таку відповідь дали наші диякони, які сьогодні отримають святу Тайну священства. Владика Софрон побажав їм стати добрими та ревними священиками, сміливими проповідниками Слова Божого.

Після Великого входу розпочався чин ієрейських свячень: о.  Протоігумен Йоанікій Чверенчук увів дияконів Вінкентія, Венедикта, Атанасія, Матея та Полікарпа, яких тричі привітав Владика Софрон, — вони поцілували хрест у руці єпископа та його рамено і чотири кути престолу, тричі обходячи довкола престолу. Опісля Преосвященний владика Софрон прочитав молитви ієрейських свячень… Відтак нововисвячені ієреї зняли дияконські ризи й були облечені у священичі: епітрахиль, пояс, нарукавники та фелон. Після цього вони стали до престолу і далі з усіма священиками відправляли Божественну Літургію.

На закінчення Служби Божої хор заспівав «многая літа» Святішому Отцю Венедикту ХVІ, Папі Римському, Блаженнішому Любомиру, Главі УГКЦ, священикам, зокрема новоієреям, їхнім батькам та родичам, монахам і монахиням та всім вірним.

Після цього слово мав о. Протоігумен Йоанікій Чверенчук. Він найперше подякував Богові за дар життя та покликання новоієреїв, подякував їхнім батькам за виховання своїх синів та за те, що віддали їх на служіння Богові у Василіянському Чині. Також о. Протоігумен склав подяку Преосвященному владиці Софрону за уділення святої Тайни священства п’ятьом ченцям-василіянам та побажав йому Божого благословення та міцного здоров’я у його архиєрейському служінні.

Від імені нововисвячених ієреїв зі словами подяки звернувся до присутніх о. Вінкентій Пелих, який подякував Богові за дар життя і за покликання до монашого життя, батькам — за виховання, Василіянському Чинові — за монаше і священиче виховання, друзям, знайомим — за підтримку і молитви, як також подякував гостям з Польщі, де він навчався в семінарії і де далі буде продовжувати навчання.

Після Божественної Літургії новоієреї вперше уділили священиче благословення.

Радіємо, що Василіянський Чин і Українська Греко-Католицька Церква збагатилася ще п’ятьма священиками, які нестимуть своєму народові світле знання Божої правди і зміцнюватимуть його у цій земній мандрівці до небесної Батьківщини щедрими дарами Божої благодаті. Тож бажаємо нововисвяченим ієреям щедрого Божого благословення у їхньому служінні у Христовому винограднику для добра Божого народу.

о. Йосафат Коваль, ЧСВВ

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

YouTube-канал

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com