Біблія — це книга, яка увібрала в себе мудрість тисячоліть. Митрополит Андрей Шептицький називає Святе Письмо безконечним і бездонним океаном правди й добра: «Святе Письмо є словом Всевишнього Бога… воно є невичерпною скарбницею усіх небесних благ, джерелом світла небесної, непомильної правди, живої води, що тече на вічне життя й вічне спасіння цілого людства».

Безперечно, Біблія — це неоціненний дар від Господа, за який ми безмежно Йому вдячні. Святе Письмо має величезний вплив на людей. Секрет його розкрив український філософ Григорій Сковорода, який вважав, що Біблія сильна не так історіями, які в ній читаємо, як їх духовним змістом.

Із ним важко не погодитися. Саме в Біблії визначається місце людини у світі й сенс її буття. В ній вічні закони моралі, які людина має засвоювати ще з дитинства. І тоді вона не зможе чинити зла, ображати, лаятися, обманювати, ненавидіти, красти… Вважаю, що в Біблії кожен може знайти відповіді на свої болючі питання у пошуках сенсу буття.

До біблійних образів, мотивів і сюжетів в усі часи зверталися письменники різних країн. У XIII–XVIII століттях не було митця, який би у своїх творах не звертався до Біблії. Не втратила ця Книга Книг свого значення і в пізніший період. Біблійні образи й мотиви живили творчість і надихали на нові твори Г. Сковороду і Т. Шевченка, Ч. Діккенса, Данте і Шекспіра, Лесю Українку і Ч. Айтматова, Дж. Байрона, Р.М. Рільке та Ф. Достоєвського, Б. Пастернака, Л. Костенко…

Тож саме на літературних посиденьках у 9-А та 10-А класах йшла розмова про біблійні мотиви на уроках світової літератури. Впродовж заходу звучали роздуми про використання письменниками біблійних уривків, мотивів. Звучали поезії Р.М. Рільке, Дж. Байрона, Б. Пастернака, Л. Костенко.

Цікавою була сценка за твором Ч. Діккенса «Різдвяна пісня у прозі», яку підготували учні 9-А класу Буй Андрій та Микитчак Микола. Десятикласники Микитчак Андрій, Цапчук Іван, Максимлюк Назар та Зарівний Дмитро поділились роздумами щодо християнських цінностей роману Ф.М. Достоєвського «Злочин і кара». Під час дійства використовувались уривки з фільмів, відео, презентаційний матеріал. Учні донесли думку, що вплив біблійних книг на літературні твори є надзвичайно плідним і дуже значним. Воістину немає жодного великого письменника, який би хоч раз та не звернувся до змісту Біблії, найвеличнішої книги людства, яка містить заповіти Бога людям для усвідомлення їхньої гріховності та спасіння душі.

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

YouTube-канал

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com