А що цікавого у Бучацькому ліцеї імені Святого Йосафата? — запитують мене рідні та знайомі. І я з гордістю їм відповідаю: «Цікавим є усе!».

Насамперед — це розпорядок дня і весь освітній процес.

Цікавими і змістовними є уроки, на яких дізнаєшся багато нового та корисного, зокрема, як вчитись вибирати найважливішу інформацію, пізнаєш християнські цінності, вчишся критично мислити, зважувати усі «за» і «проти» тощо. Це одна складова навчального процесу.

Але найцікавішим для мене є гарно проведене дозвілля, під час якого з нашим духівником о. Йосафатом Фітелем, ЧСВВ ми усією ліцейною спільнотою відкриваємо простори віри пізнання Бога і людини. Щодня маємо можливість брати участь у Божественній Літургії, на якій зустрічаємось з Ісусом Христом, нашим Богом і Спасителем, приступаємо до Святих Тайн Сповіді та Євхаристії, спільно молимось.

Щовечора ми отримуємо коротенькі повчання із Євангелії про те, як бути доброю людиною, мудрою і цілеспрямованою. Кожен із нас має можливість поділитися з усіма знанням про силу християнської віри і доброти. Ми розповідаємо притчі, повчальні історії із життя людей про те, чому я вірю і люблю Бога і Церкву. Нас багато і кожен намагається знайти щось важливе на його думку. Історії є дуже цікавими і всі уважно їх слухають.

До Різдва ми вирішили підготуватись як інтелектуально, так і духовно. Разом із нашим духівником накреслили план дій: підготовка до свята Миколая та програма «З Різдвом у серці».

Запам’ятались дев’ять днів підготовки до свята Миколая. Щовечора після вечірніх молитов ми спільно молилися дев’ятницю до Миколая і кожен щось просив у святого. В очікуванні минуло дев’ять днів. І свято вдалося на славу! Незабутнім було саме дійство Миколая, яке підготували учні 8 класу та вокальний ансамбль ліцею напередодні. Але і це ще не все! 19 грудня у нашої ліцейної спільноти було ще одне свято. Спочатку ми зустріли святого Миколая спільною молитвою серця, передаючи світло один одному, тоді дочекались подарунків та листів доброти, які завчасно кожен таємно приготував іншому. Дуже цікаво було відгадувати, хто ж був тим таємним добродієм. Багато ліцеїстів давали свідчення, що отримали те, про що просили у молитвах. Свято запам’яталось, як частинка великого добра.

Їдемо до своїх домівок на канікули, але не з порожніми руками. Кожен із нас довідався, як приготуватись до Різдва Христового, що може стати на заваді під час святкування, як прикрасити і позолотити храм нашої душі, що робити, щоб у нашій родині зло не вкрало нам Різдва, що означають «вертеп» і «ясла», яке значення має наша душа і серце, чому потрібно багато колядувати і яке значення має просфора у Святвечір.

Перед від’їздом ми мали братні перепрошення та щирі побажання один одному на канікули. На мою думку, це є дуже важливий елемент нашого виховання. Дякуємо Богові за перше півріччя нашого навчання і духовного розвитку.

Бабінчук Владислав,
учень 11-А класу

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

YouTube-канал

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com