4–8 лютого у колегіумі тривав тиждень зарубіжної літератури, в рамках якого відбулось багато цікавих подій.

Біблія — це неоціненний дар від Господа, за який ми безмежно Йому вдячні. Святе Письмо має величезний вплив на людей. Секрет його розкрив український філософ Григорій Сковорода, який вважав, що Біблія сильна не так історіями, які в ній читаємо, як їх духовним змістом. Із ним важко не погодитися. Саме в Біблії визначається місце людини у світі й сенс її буття. У ній вічні закони моралі, які людина має засвоювати ще з дитинства. І тоді вона не зможе чинити зла, ображати, лаятися, обманювати, ненавидіти, красти… Це найвеличніша книга людства, яка містить заповіти Бога людям для усвідомлення їхньої гріховності та спасіння душі.

До біблійних образів, мотивів і сюжетів в усі часи зверталися письменники різних країн. У XIII–XVIII століттях не було митця, який би у своїх творах не звертався до Біблії. Не втратила ця Книга Книг свого значення і в пізніший період. Біблійні образи й мотиви живили творчість і надихали на нові твори Г. Сковороду, Т. Шевченка, Данте, П. Куліша, Лесю Українку, Ч. Айтматова, Дж. Байрона, Ф. Достоєвського, Ч. Діккенса, Л. Костенко…

Тож учні 10-А та 10-Б класів зібралися на літературні посиденьки, щоб поговорити про християнські цінності, біблійні мотиви у творах письменників світової літератури. Колегіанти ділились своїми враженнями від прочитаних творів, у яких письменники зверталися до Біблії, зачитували цитати, читали вірші, уривки зі Святого Письма.

Учні Ледней Іван та Грабар Назар підготували інсценізацію уривка «Різдвяної пісні у прозі» Ч. Діккенса. Колегіанти переглянули уривки з фільмів за романом «Злочин і кара» Ф.М. Достоєвського та «Різдвяна пісня у прозі», відеофільми за творчістю Ліни Костенко.

Учасники літературного дійства прийшли до висновку, що справжня поезія завжди релігійна, — нерелігійної поезії не буває, і потреби доводити це нема. Хто того не відчуває, тому докази не допоможуть. Творчість письменників, про яких ми говорили, позначена пошуками і знахідками самобутнього поетичного стилю, і особливо пройнята великою, воістину  євангельською самопожертвою, любов’ю до людей, непримиренністю до кривди, активною боротьбою проти неї. Справжні митці сподівається на рятівну силу мистецтва, яке допоможе людям прозріти і побачити правильний шлях до Бога.

Гра — один із найдемократичніших прийомів спілкування, який забезпечує всесторонній розвиток учнів, формує компетентність учнів у різних сферах діяльності, виховує активну особистість.

4 лютого дев’ятикласники утворили дві команди — «Шукачі скарбів» (9-А клас) та «Мисливці за знаннями» (9-Б клас), щоб спробувати себе у дивовижному світі зарубіжної літератури.

Спочатку відбулось представлення команд і поетична розминка. Учасники гри пройшли такі конкурси: «Впізнай героя або твір за цитатою», «Змагання бібліофілів», «Біографічний калейдоскоп», «Конкурс ілюстраторів книг», «Підбери пари», «Допишіть назви творів, назвіть автора», «Бліц-вікторина», «Використовуючи український алфавіт, розшифрувати фразу і назвати автора. Хто швидше?». Між конкурсами, які вимагали часу, вболівальники мали можливість ознайомитись із презентацією «Йосеф Агнон — лауреат Нобелівської премії, уродженець Бучача» та відеофільмом «Внучка Агнона у Бучачі».

Гра закінчилась перемогою команди 9-А класу «Шукачі скарбів». Команди нагороджені солодкими призами. Закликаємо всіх читати книги, роздумувати над прочитаним, збагачуйте свою мову і кругозір.

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

YouTube-канал

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com