Цього року в колегіумі почав діяти гурток «Пласт». Для тих хто ще не знає, Пласт — українська скаутська організація, мета якої — сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. В основі назви «Пласт» лежить відповідник англійського Scout (розвідник), взятий за прикладом пластунів — козаків-розвідників.

Мета в Пласті досягається через життя в Пласті. Не через приналежність до організації, не через вислуховування на сходинах засад пластового світогляду чи вивчення пластових технічних вмілостей. Але через життя згідно з пластовим світоглядом, практикуванні його у щоденному житті, вдома і на сходинах, в церкві і у школі, в праці і в науці, в грі і в забаві.

Основою пластування, основою життя в Пласті є гра. Гра, яку молодь грає у своєму гурті під проводом провідників, згідно з точно окресленими правилами. Гра, а не забава. Гра, яка має всі елементи життя в організованому суспільстві. Пластова гра — передусім гра в суспільну організацію з прицілом виробити у молоді снагу до творення спільнот, навчити їх форм організації та методів гурткової праці, прищепити молоді гурткову дисципліну, активність та охоту присвяти себе для добра спільноти.

Кожен пластун присягає бути вірним Богові й Україні, помагати іншим, жити за Пластовим законом і слухатися пластового проводу. Ці ідейні засади Пласту якнайкраще співпадають з принципами виховання в колегіумі, адже кожен колегіант вчиться бути добрим християнином, справжнім патріотом України і просто бути добро людиною.

За короткий час Пластуни з колегіуму здійснили вже дві мандрівки. Спочатку хлопці ходили до покинутого монастиря, що знаходиться в лісі на березі річки Стрипи недалеко від села Жизномира. А також була мандрівка до Підзамоцького замку. Планується також мандрівка до села Рукомиш. Мандрівки — це невід’ємна частина пластування. В такий спосіб молодь пізнає багато нового, вчиться жити гармонійно з природою і один з одним.

Наприкінці жовтня пластуни нашого колегіуму мали зустріч з старшим пластуном Сергієм Юзиком, який очолює окружний провід Пласту. Хлопці мали нагоду дізнатися більше про Пласт. Для виховників він залишив багато матеріалів і також було вивішено в коридорі колегіуму банери, які інформують про історію, діяльність, заходи Пласту, про відомих пластунів минулого і сучасності. Нещодавно великий гурток Пласту поділився на два менших, і обидва гуртки обрали свій провід. В перспективі — набуття дійсного членства в Пласті, створення свого куреня і поширення пластової ідеї серед колегіантів.

Зазуля В.М., керівник гуртка

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

YouTube-канал

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com