09 травня 2018 р. учні та вчителі колегіуму здійснили захоплюючу екскурсію замками Хотина та Кам’янця-Подільського.

Екскурсійний маршрут пролягав через село Окопи Борщівського району — крайню східну точку Тернопільщини. Тут вражають неймовірної краси краєвиди, утворенні впадінням річки Збруч у Дністер. А ще — Львівська брама, що є частиною оборонної фортеці кінця XVII століття, а також пам’ятний знак «Півень, що на три держави піяв».

Хотин захоплює могутньою фортецею, що височіє над Дністром. Тут можна доторкнутись кам’яних мурів і веж, будованих ще за часів князя Володимира Святославича, Данила Галицького, пройтись дорогами й містками, де впродовж кількох століть точились жорстокі січі наших земляків із непрошеними гостями. Хотинський замок — найпотужніший у Східній Європі, адже тут завдяки перемозі козацько-польського війська під проводом українського гетьмана Петра Сагайдачного у 1621 році було врятовано Європу від турецького панування.

А ще на території фортеці можна відчути себе героєм історичних фільмів, які знімались в цьому історико-архітектурному заповіднику, зокрема «Захар Беркут», «Д’Артаньян і три мушкетери», «Тарас Бульба» та інші.

Залишаємо неприступну фортецю і подорожуємо в Кам’янець-Подільський — одне з найдавніших міст в Україні, де мирно проживають представники різних національностей та релігійних конфесій. Захоплюємось природою каньйону річки Смотрич та величними мостами і потрапляємо в Старе Місто. Тут вражають історико-архітектурні пам’ятки, по кількості яких Кам’янець-Подільський посідає третє місце в Україні, після Львова і Києва. Екскурсія містом розпочинається із Вірменської площі, а далі — греко-католицька церква св. Йосафата, міська Ратуша (XVII–XVIII ст.), Домініканський Монастир (XV–XVIII ст.), Храм Пресвятої Трійці василіянського монастиря. Особливе враження справляє католицький собор Петра і Павла із турецьким мінаретом, на якому височіє золота Мадонна, а поряд — пам’ятник св. Івану Павлу ІІ Папі Римському.

Незабутнє місце нашої подорожі — це  середньовічний замок (XVI–XVIII ст.) — комплекс споруд військової архітектури з баштами та бійницями. Кам’янець-Подільська фортеця, як і Хотинська, належить до «Семи чудес України». Замок вражає своєю могутністю. Тут відчувається дух середньовічних боїв.

Сьогодні Камянець-Подільський вабить до себе різноманітними фестивалями, як, наприклад, фестиваль кави, на який потрапили і колегіанти.

На завершення мандрівки учні та вчителі колегіуму побували на святій Літургії у Храмі Пресвятої Трійці василіянського монастиря.

Подорож здружила колегіантів та залишила незабутні враження.

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

YouTube-канал

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com