День 13 лютого став незабутнім для учнів 11 класу, Бучацького колегіуму ім. cвятого Йосафата, які вперше стали учасниками міжнародної відеоконференції в рамках проекту освітньої програми Generation Global, започаткованого фундацією Тоні Блера з метою протидії тероризму та сприянню поширенню ідей миру та взаєморозуміння. Дана програма дає учням можливість не лише покращити свої комунікативні навички, а й поділитися досвідом із однолітками, які мешкають у різних країнах.
За допомогою сучасних технологій зустрілись учні трьох шкіл: Кременчуцька школа №10 І–ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови, The Churachand Higher Secondary School (Індія) та Бучацький колегіум ім. святого Йосафата. Тема цієї зустрічі цікава і багатогранна: «Identity and belonging». У ході проведення заходу всі учасники мали можливість висловити свою думку і свою точку зору. Що впливає на формування особистості, її ідентичність? Учасники конференції ділитись своїм баченням: це сім’я, друзі, улюблені заняття, релігія, оточення, мода, Інтернет. Учні розповідали про свою школу, країну, друзів. Разом з тим ставили запитання своїм одноліткам. Багатьма мовами світу ці питання можна обговорювати годинами... Формат діалогу, у якому проходило спілкування, є надзвичайно ефективний, адже дозволяє учням не тільки представити власну точку зору, а й прокоментувати почуте та поставити уточнюючі запитання. Таким чином, реалізується основна функція англійської мови: вона використовується як інструмент для міжкультурної комунікації. Проведення відеоконференцій є потужним інструментом, який мотивує учнів вивчати англійську мову.
Учням вдалося збудувати міст взаємопорозуміння, спілкуючись лише англійською мовою. Проведенню відеоконференції передувала наполеглива співпраця вчителя Савченко Г.Р. з учнями. Хочу зазначити, що учні гідно представили свою спільноту на міжнародному рівні. Про це свідчать слова подяки фасилітатора відеоконференції, Яна Джемесона, який відзначив високий рівень обізнаності та володіння мовою. Для наших учнів це була прем’єра, тому відчувалась певна напруга, тривожність. Але поступово напруження зникало, висловлювати свою точку зору виявляло бажання все більше і більше учнів.
Свідченням того, що наші учасники були задоволені було те, що після конференції у багатьох учнів виникало одне питання: «А коли ж буде наступна конференція?» Враження неймовірні!