В Єрусалим, до берегів Кедрону,
дорога довга слалася Агнону,
вона від рідних Стрипи берегів
його вела в країну прабатьків.
Петро Тимочко
Цей великий майстер слова з Галичини, а точніше із Бучача, все своє довге життя багато розповідав світові й про нашу землю та наш народ і леліяв багатовікову спорідненість долі, нерозривні зв’язки євреїв та українців.
Тож учні 8-9-их класів 8 лютого в рамках години спілкування, що відбулась під час тижня зарубіжної літератури, ознайомились із нелегкою долею Шмуеля Агнона (Чачкес, Шмуель Йосеф Галеві). Розповідь супроводжувалась презентаційним матеріалом із світлинами Бучача часів письменника. Дев’ятикласники Талабірчук Іван, Ледней Ян та Білейчук Максим поділились враженнями від прочитаних оповідань Агнона.
Шмуель Йоcеф Агнон, премійований 1966 року, все життя розривався поміж двома батьківщинами: тією, де він виріс, — маленьким галицьким містечком Бучач, і тією, звідки походить його народ, — Палестиною. Характерно, що Нобелівський комітет особливо відзначив роман Агнона «Нічний гість», у якому йдеться саме про Україну.
Учням було цікаво довідатись, що письменник здобув цю найвищу відзнаку як громадянин держави Ізраїль, тоді як кращі його твори описують долю галицьких євреїв! Ось так.
Важливо було підкреслити, що у нобелівській промові Агнон наголошував на тому, що роки, проведені в Бучачі, заклали міцний фундамент його таланту й мали неабиякий вплив на його подальшу творчість.
Безперечно, шлях українського читача до творчості Агнона ще попереду.