Упродовж 5–9 лютого 2018 року в колегіумі проведено предметний тиждень зарубіжної літератури, в рамках якого відбувались заходи, спрямовані на повторення, зміцнення, поглиблення знань учнів із предмету. Колегіантам пропонувались різноманітні завдання на тему «Спробуй себе у дивовижному світі літератури», пізнавальна інформаційна виставка про уродженця Бучача, класика єврейської літератури, лауреата Нобелівської премії 1966 року Шмуеля Йосефа Агнона.

«Пригорнись душею до Вкраїни»! Так назвали організатори цей захід не випадково, оскільки колегіанти мали змогу познайомитись з літературною картою України, багатою на пам’ятні місця, де в різні часи перебували видатні митці слова, які цікавилися самобутньою культурою та героїчною історією нашого народу. Генії ходили вулицями Києва, Одеси, Харкова, Полтави, Львова, Бердичева, Кременця, Бучача, милувались краєвидами Криму. Україна здавна приваблювала до себе зарубіжних письменників Англії, Німеччини, Польщі, Росії, Чехії, Франції, які оспівували неповторність, красу і багатство української землі.

Учні 10 класу готувалися ретельно до проведення літературного свята. У розповідях звучали імена тих письменників та поетів, для яких Україна була матір’ю, колискою, коханою, молитвою, джерелом натхнення, відкриттям вічних правд… Учасники дійства підготували цікаві розповіді про М.В. Гоголя, Ю. Словацького, О. де Бальзака, Р.М. Рільке, М.О. Булгакова, В.В. Маяковського, А. Ахматову, Г. Белля, Дж. Байрона, О.С. Пушкіна, Ш.Й. Агнона.

Учасники свята переглянули інсценізацію уривку з повісті Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки» у виконанні секретаря-діловода Марини Провальнюк та учня 10 класу Максима Саранчука. Цікавою була прес-конференція «Рільке та Україна» за участю Івана Перетятка та Остапа Рикмаса. Свято супроводжували наступні відеокліпи: «Тарас Петриненко — Україна», «Відомі зірки зачитали вірш Маяковського “Борг Україні”», «Петр Захаров “Я вас любил” А. Пушкина», «Ліна Костенко “Буває часом сліпну від краси”», «Боже, Україну збережи», «Бальзак. Дорога до України». Дійство супроводжувала мультимедійна презентація.

Даний захід був нетрадиційної форми — літературно-музична кав’ярня. Відповідно були присутні бармени — Микола Озарко та Назар Тимків (учні 11-А класу), які пригостили всіх учасників свята смачненькою кавою, запашним бучацьким чаєм та солодкими смаколиками. Вели літературно-мистецьку програму Срібний Юрій та Олег Тихонюк.

Організатори свята сподіваються, що літературна кав’ярня стане джерелом натхнення, поштовхом до творчої роботи, пробудить велике почуття любові до рідного краю, кожен зуміє пригорнути свою душу до України.

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com