Величаємо тебе, Життєдавче Христе,
і почитаємо Хрест Твій святий,
ним бо Ти визволив нас від ворожої неволі.

Характерною рисою для українського народу є те, що в свято Воздвиження Чесного Хреста, хоч він є посного способу проведення, — в особливий спосіб святкує і віддає належний поклін св. Хресту. Подібно і 27 вересня у Бучацькому монастирі відсвяткували цей празник.

Це свято було возвеличене тим, що Святу Літургію очолив єпископ Луцького екзархату Йосафат Говера. Перед початком богослужіння при вході до церкви о. ігумен Макарій Солюк ЧСВВ у процесійному супроводі зустріли архипастиря, який благословляючи вірних ввійшов до святині. У своїй проповіді владика звернув увагу всіх присутніх на силу і велич св. Хреста для християн у щоденному житті. Він, хрест, повинен для нас бути завжди підпорою, допомогою, розрадою, а не вбачати в ньому страждання, утиск, чи його лякатися і відвертатися. Також закликав усіх, щоб з радістю прямували за хрестом, вірно й з повагою кожен міг нести свій щоденний хрест.

Приємним також було бачити у співслужінні 15 священиків, як і ієромонахів, так і священиків Бучацького деканату. Прибули на цей празник і парафіяни з інших парафій м. Бучача, навколишніх місцевостей, а також вірні із Струсівського монастиря оо. Василіян. Кожен із них мав нагоду скористати із Святих Тайн Покаяння і Євхаристії.

Після Святої Літургії на подвір’ї храму було архієреєм освячено воду, і якою, вертаючись до храму, кропив усіх присутніх і уділяв своє благословення. По закінченні Святої Літургії і Водосвятті о. ігумен Макарій Солюк ЧСВВ подякував владиці за його присутність і виголошене слово Боже, а також усім священикам, парафіянам, жертводавцям, добродіям і усім присутнім на празнику, що розділили празничну радість у Бучацькому монастирі.

о. Андрій Драган, ЧСВВ

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

YouTube-канал

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com