Кілька років поспіль Патріарша комісія у справах шкільництва організовує в Марійському духовному центрі у Зарваниці Всеукраїнську прощу католицьких шкіл. Відбулась вона і цього року. В ній взяли участь представники всіх дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів з християнським нахилом, які діють в Україні. У Бучацькій єпархії функціонує лише один такий заклад — Бучацький колегіум ім. св. Йосафата, учні якого також представили свою духовну програму. В колегіумі при монастирі отців Василіян навчаються лише юнаки. То й не дивно, що паломницьким атрибутом Бучацьких спудеїв були коричневі галстуки. Традиційно кожна школа має на прощі свій колір. Порівняно з минулим роком, цьогорічна проща була більш чисельною, адже з’явились нові заклади християнського типу, проте їх загальна кількість не сягає і десяти.

Розпочалася проща Богослужінням. Архієрейську Святу Літургію очолив Владика Василій Семенюк, єпарх Тернопільсько-Зборівський у співслужінні з головою Патріаршої комісії у справах шкільництва о. Іваном Гнатівим, директором Бучацького Колегіуму о. Іваном Майковичем ЧСВВ та іншими священиками — духівниками й учителями християнських шкіл. Богослужіння супроводжував хор парафії при монастирі Чесного Хреста Господнього, що в Бучачі. У часі Літургії представники кожної школи прочитали свої намірення, а також своїм співом супроводжували окремі частини відправи. Це була перша частина прощі — врочиста й молитовна. У післяобідню пору на подвір’ї Зарваницької парафіяльної церкви відбулася презентація християнських шкіл у формі концерту.

Фінальним акордом прощі був молитовний похід паломників до Чудотворної ікони Зарваницької Богоматері з лампадками і квітами.

Кореспондент прес-центру Бучацької єпархії
Віталій Затильний

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

YouTube-канал

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com