У п’ятницю, 28 травня 2010 році у Колегіумі св. Йосафата, що діє при василіянському монастирі Воздвиження Чесного Хреста Господнього у Бучачі, відбулася урочиста подія — свято останнього дзвоника.

У ХVІІІ ст. при василіянському монастирі у Бучачі було засновано гімназію, яка під час комуністичного режиму була закрита, а з виходом нашої Церкви з підпілля у 1995 році було відновлено як історико-філософський ліцей ім. св. Йосафата завдяки старанням о. Івана Майковича, ЧСВВ, котрий протягом багатьох років виконував служіння, як ігумен Бучацького монастиря та директор Колегіуму св. Йосафата.

Цьогорічний випуск вже одинадцятий після відновлення.

На цьогорічне свято прибули: Апостольський Адміністратор Бучацької єпархії о. Дмитро Григорак, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоанікій Чверенчук, ЧСВВ, попередній директор о. Іван Майкович, ЧСВВ, керуюча справами Бучацької райдержадміністрації п. Галина Яківна Вікарчук, батьки і родичі колегіантів та багато інших гостей.

Цього року у Колегіумі 42 випускники, а загалом їх було 602.

Свято розпочалося винесенням державного прапора України і прапора Колегіуму та виконанням державного гімну України.

Після цього зі словами вітання до випускників звернувся директор Колегіуму п. Богдан Сушириба, який також вручив похвальні грамоти та дипломи переможцям та призерам різноманітних олімпіад та спортивних змагань. Дуже приємно, що переможців і призерів було дуже багато, а дехто отримав по декілька грамот і дипломів.

Опісля зі словами вітання та побажань до колегіантів, головно випускників, педагогічного колективу, батьків звернулися о. Дмитро Григорак, ЧСВВ, о. Йоанікій Чверенчук, ЧСВВ та о. Іван Майкович, ЧСВВ. Зі словами вітання до колегіантів, педагогічного колективу, батьків та всіх присутніх звернулася також керуюча справами Бучацької райдержадміністрації п. Галина Вікарчук.

Від імені класних керівників, склала свої вітання п. Оксана Сидорчук, яка привітала всіх випускників із завершенням навчання та побажала подальших успіхів на їхньому життєвому шляху.

Потім зі словами вдячності від імені всіх випускників до батьків, вчителів, духовних наставників звернувся випускник Володимир Коваль, який подякував усім за те все, що вони дотепер отримали в житті. Відтак зі словами вітання до випускників звернулися учні десятих класів, які побажали своїм старшим колегам успіхів у житті та здійснення всіх їхніх мрій.

Від імені всіх батьків, до випускників звернулася п. Іванна Гриненко, яка привітала дітей з осягненням чи не першої вершини в їхньому житті та побажала подальших злетів і Божого благословення. Перед самим завершенням урочистості зі словами вдячності звернулися випускники 2010 року. Урочисте свято останнього дзвоника завершилося занесенням державного прапора України і прапора Колегіуму та виконанням державного гімну України.

Відтак, за традицією, випускники ввійшли до храму на молитву і благословення попід вишивані їхніми матерями рушники, які тримали над їхніми головами батьки. У храмі колегіанти виконали гімн Колегіуму «Владико отче» та заспівали Богородичну пісню «Під Твою милість». Опісля Апостольський Адміністратор Бучацької єпархії о. Дмитро Григорак, ЧСВВ уділив благословення та окропив свяченою водою. Свято завершилося спільною фотографією перед храмом.

Нехай же Христос Господь благословить наших випускників у дорогу життя та допоможе їм віднайти своє покликанння і найкраще його зреалізувати.

о. Йосафат Коваль, ЧСВВ
osbm.in.ua

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

YouTube-канал

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com