2 червня 2015 р. Верховна Рада України прийняла закон про те, що релігійні організації мають право на створення навчальних закладів. Відтак, тепер Церкви можуть засновувати приватні школи, як це є у європейських країнах. Доцільність прийняття цього закону аргументували масштабним запитом серед батьків, які бажають, щоб їх дитина навчалась саме у таких приватних школах.

9 березня у Бучацькому колегіумі ім. св. Йосафата відбулася зустріч вчителів з куратором Католицьких шкіл Комісії у справах освіти і виховання УГКЦ, о. Петром Майбою, СДБ, який поділився думками щодо перспективи розвитку католицьких шкіл в Україні. Відбулось обговорення положення про католицькі школи, яке розроблене відповідною комісією для повноцінного формування та розвитку таких шкіл в Україні.

За словами о. Петра, надання якісної освіти має іти в ногу з євангелізацією. Педагог — спеціаліст із формування особистості. Християнський вчитель поєднує професіоналізм та індивідуальність так, що професія стає місією. Католицька школа — це виховна атмосфера, основана на любові та щирих взаємостосунках вчителя та учня. Викладачі мають бути свідками віри, повинні навчити дітей співдіяти з Богом, робити вибір на користь добра.

Цікаво, що автономія католицьких приватних шкіл буде досить широкою. «Кожен заклад має право сам вирішувати напрямки діяльності навчально-виховного процесу, опираючись на Закон про освіту та Положення про католицьке шкільництво, яке напрацьовується», — підтверджує о. Петро. На його переконання, важливо виховувати у дітей розуміння того, чому вони мають жити християнськими цінностями під час уроків, у позаурочний час, кожної хвилини. Це, на його думку, можливо тоді, коли діти та батьки побачать приклад такого життя у вчителеві, який стане для них незаперечним авторитетом. Тоді, за його словами, співпраця вчителів та батьків стане природною потребою.

Під час зустрічі вчителі поділилися своїм баченням, що таке Католицька школа, які переваги такого навчально-виховного закладу і з якими труднощами зустрічаються у своїй праці.