30 вересня 2018 року вся велика колегіантська родина відправилась у велике паломницьке місце — село Погоню, що знаходиться у Тисменицькому районі Івано-Франківської області. Саме там проходила XXIII Міжнародна проща вервиці за мир і єдність Церкви.

Колегіанти мали змогу потрапити на Архиєрейську Святу Літургію, яку очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук.

У своїй проповіді Блаженніший патріарх роздумував над надзвичайно важливим для кожного християнина питанням: «Cьогодні Христова Церква начебто запрошує кожного з нас зрозуміти, як те, що сталося тоді на хресті, торкає сьогодні мене, християнина третього тисячоліття?».

Відповідь на це питання дає євангелист Марко у трьох засадах, що випливають із таїнства Хреста Господнього. В Євангелії читаємо звернення Ісуса до своїх учнів: «Коли хтось хоче йти за мною, нехай зречеться себе самого, візьме хрест свій і йде за мною» (Мт.16, 24).

Говорячи про друге правило життя християнина — отримання свого хреста — Блаженніший наголосив, що потрібно стати «причасником страждання, смерті, а також воскресіння Христового». Необхідно «взяти відповідальність за свідоцтво християнського життя, щоб усі через моє щоденне життя, вчинки, і сповідь моєї віри побачили, що я є вірний учень Христовий».

Перша засада закликає відректися самого себе. Про це Глава УГКЦ сказав, що не можна бути християнином лише частково: «Або ти цілковито усім своїм єством віддаєш себе Христові, або ти не є справжнім учнем Господнім». Тільки один Господь може спасти і дарувати нову надію. Тому потрібно повністю довіритись Йому, а відтак — зректись себе заради Христа.

Третьою засадою є вказівка іти за Христом: «Ти, або йдеш увесь, усім своїм єством: своїми очима дивишся вперед, розумом шукаєш справжньої дороги, щоб дійти до мети, а тілом рухаєшся, або ти відстаєш чи йдеш в іншому напрямку». Господь дає нам надію. «Дорога за Христом є дорогою у Воскресіння, у вічне життя, у його славу, бо хто на землі є причасником Його страждань і Його хреста, той вже входить тут у життя вічне».

Далі Блаженніший Святослав привітав усіх учасників прощі та подякував за молитви, а особливо за молитву на вервиці. «Христова вервиця є свідченням того, що історія спасіння, над якою ми роздумуємо, стає історією спасіння мого особистого життя, стає історією моєї Церкви і мого народу. Я вірую, що, ідучи сьогодні сучасною нашою історією, з молитвою на вервиці, ми переможемо усіх наших ворогів, які сьогодні напосідають на нас», — зауважив патріарх і попросив усіх щиро молитися на вервиці за Святішого Папу Франциска, адже йому надзвичайно важко творити нову, молодіжну і живу Церкву самотужки, без нашої помочі.

Переконаний, що розмова Блаженнішого із паломниками припала кожному до душі і стане запорукою доброго християнського життя.

Колегіанти із вчителями мали нагоду молитися до Чудотворної ікони Погінської матері Божої, відбути сповідь та приступити до причастя. Під час перебування у Погоні зустрілися із багатьма випускниками нашого колегіуму. І традиційно — світлина на згадку про XXIII Міжнародну прощу вервиці за мир і єдність Церкви в с. Погоня.

01.jpg 02.jpg 03.jpg