«Її пильний сміливий погляд проникає у вогненну масу Сонця, і в пітьму земної кори, і в невидимі частки вашого серця, і в безмовне життя дерева. Вона дивиться скрізь, завзято шукає початок життя...»
М. Горький

«Коли висохне останнє дерево і помре остання тварина,
ви зрозумієте, що у Всевишнього для вас немає іншої Землі.»

Б.Д. Орлі

12–16 лютого у Бучацькому колегіумі було проведено предметний тиждень хімії та біології. За цей короткий час колегіанти дізналися багато нового і незвичного. У рамках цього тижня кожен зміг взяти участь у фотовиставці «Доторкнись до природи серцем», в якій всі учасники проявили креативність та оригінальність у створенні фото шедеврів разом із різноманітними тваринами: чи то домашніми улюбленцями, чи випадковими чотирилапими «перехожими», чи мешканцями зоопарків.

12 лютого учні всіх класів взяли участь у хімічному квесті «Подорож до країни знань». Вражаючою і захоплюючою була ця подорож у країну перетворень і чудес. Особливо цікавими для колегіантів стали розроблені завдання, які виявились унікальними на кожній із зупинок-станцій. Кожен зміг проявити не лише знання з хімії, а й з біології, географії, української мови та навіть музики і поезії.

За результатами квесту І місце посіла команда учнів 11-Б класу, ІІ місце — 11-А класу, ІІІ місце — 10 класу. Команди були нагороджені грамотами та цікавими призами.

Учні колегіуму мали можливість впродовж тижня розгадувати кросворд «Хімія в загадках».

У середу, 14 лютого, було проведено неймовірно цікавий захід-КВК між учнями 9-х класів на тему: «Хімія — це край чудес, де приховане людське щастя». Команда 9-А класу вподобала назву «Каталізатор» (Капітан команди Маложенський Дем’ян), 9-Б класу — «Алхіміки» (Капітан команди Ледней Ян). В рамках цього пізнавального інтелектуального турніру провели 15 конкурсів: «Представлення візитки», «Далі, далі…», «Чи знаєте ви мене?», «Одягни халат…», «Заморочки з бочки», «Маска відкрийся», «Перекладачі-капітани», «Дайте правильну відповідь», «Гра з вболівальниками», «Нюхач», «Малюнки», «Знайди відповідність», «Точність і спритність», «Таємна скринька», «Домашнє завдання» у яких колегіанти могли проявити свої знання з різних галузей хімії: від майстерності у розпізнаванні речовин за допомогою запаху до вміння одягнутись у лабораторний спецодяг; від перекладання зашифрованих приказок до вміння перенести воду з допомогою однієї ложки з однієї посудини в іншу.

У перервах між конкурсами вчитель хімії Надія Рекіс демонструвала вболівальникам незвичні досліди: «Вулкан», «Хімічна хірургія» та «Хустинка, що не згоряє», а присутні мали змогу переглянути вражаючі відеоролики про нові досягнення хімічних наук, як-от винайдену брудонепроникну тканину для взуття.

В даному конкурсі працювало професійне журі: заступник директора з НВР Дем’янчук Р.П., вчитель хімії Мартинюк І.І., переможець обласної учнівської олімпіади з хімії учень 11-Б класу Ярослав Нечесний та призер районної олімпіади з хімії учень 10 класу Олег Тихонюк.

За результатами КВК І місце посіла команда «Каталізатор», ІІ місце — команда «Алхіміки». Обидві команди нагороджені грамотами та подарунками. Також нагороджено найактивнішого вболівальника учня 11-Б класу Новака Йосипа.

Оригінальний захист стінгазети «Хімія — наука всіх часів» продемонстрували учні 9-Б класу: Ледней Ян, Талабірчук Іван, Білейчук Максим, Височанський Богдан, Павлишин Сергій, Кобильник Іван. Цікаво захищали свою стінгазету «Каталізатор» учні 9-А класу: Маложенський Дем’ян, Кулька Максим, Музичук Андрій, Міронічев Мирослав, Велещук Василь, Ковальов Арсен.

Мабуть, неможливо за один тиждень осягнути всі таємниці природи. Але завдяки всім заходам, колегіанти внесли ще трохи цікавинок у свою скарбничку знань.

01.jpg 02.jpg 03.jpg

04.jpg 05.jpg 06.jpg

07.jpg 08.jpg 09.jpg

10.jpg 11.jpg 12.jpg

13.jpg 14.jpg 15.jpg

16.jpg 17.jpg 18.jpg

19.jpg 20.jpg 21.jpg

22.jpg 23.jpg 24.jpg

25.jpg 26.jpg 27.jpg

28.jpg 29.jpg 30.jpg

31.jpg 32.jpg 33.jpg

34.jpg 35.jpg 36.jpg

37.jpg 38.jpg 39.jpg

40.jpg 41.jpg