«Її пильний сміливий погляд проникає у вогненну масу Сонця, і в пітьму земної кори, і в невидимі частки вашого серця, і в безмовне життя дерева. Вона дивиться скрізь, завзято шукає початок життя...»
М. Горький

«Коли висохне останнє дерево і помре остання тварина,
ви зрозумієте, що у Всевишнього для вас немає іншої Землі.»

Б.Д. Орлі

12–16 лютого у Бучацькому колегіумі було проведено предметний тиждень хімії та біології. За цей короткий час колегіанти дізналися багато нового і незвичного. У рамках цього тижня кожен зміг взяти участь у фотовиставці «Доторкнись до природи серцем», в якій всі учасники проявили креативність та оригінальність у створенні фото шедеврів разом із різноманітними тваринами: чи то домашніми улюбленцями, чи випадковими чотирилапими «перехожими», чи мешканцями зоопарків.

12 лютого учні всіх класів взяли участь у хімічному квесті «Подорож до країни знань». Вражаючою і захоплюючою була ця подорож у країну перетворень і чудес. Особливо цікавими для колегіантів стали розроблені завдання, які виявились унікальними на кожній із зупинок-станцій. Кожен зміг проявити не лише знання з хімії, а й з біології, географії, української мови та навіть музики і поезії.

За результатами квесту І місце посіла команда учнів 11-Б класу, ІІ місце — 11-А класу, ІІІ місце — 10 класу. Команди були нагороджені грамотами та цікавими призами.

Учні колегіуму мали можливість впродовж тижня розгадувати кросворд «Хімія в загадках».

У середу, 14 лютого, було проведено неймовірно цікавий захід-КВК між учнями 9-х класів на тему: «Хімія — це край чудес, де приховане людське щастя». Команда 9-А класу вподобала назву «Каталізатор» (Капітан команди Маложенський Дем’ян), 9-Б класу — «Алхіміки» (Капітан команди Ледней Ян). В рамках цього пізнавального інтелектуального турніру провели 15 конкурсів: «Представлення візитки», «Далі, далі…», «Чи знаєте ви мене?», «Одягни халат…», «Заморочки з бочки», «Маска відкрийся», «Перекладачі-капітани», «Дайте правильну відповідь», «Гра з вболівальниками», «Нюхач», «Малюнки», «Знайди відповідність», «Точність і спритність», «Таємна скринька», «Домашнє завдання» у яких колегіанти могли проявити свої знання з різних галузей хімії: від майстерності у розпізнаванні речовин за допомогою запаху до вміння одягнутись у лабораторний спецодяг; від перекладання зашифрованих приказок до вміння перенести воду з допомогою однієї ложки з однієї посудини в іншу.

У перервах між конкурсами вчитель хімії Надія Рекіс демонструвала вболівальникам незвичні досліди: «Вулкан», «Хімічна хірургія» та «Хустинка, що не згоряє», а присутні мали змогу переглянути вражаючі відеоролики про нові досягнення хімічних наук, як-от винайдену брудонепроникну тканину для взуття.

В даному конкурсі працювало професійне журі: заступник директора з НВР Дем’янчук Р.П., вчитель хімії Мартинюк І.І., переможець обласної учнівської олімпіади з хімії учень 11-Б класу Ярослав Нечесний та призер районної олімпіади з хімії учень 10 класу Олег Тихонюк.

За результатами КВК І місце посіла команда «Каталізатор», ІІ місце — команда «Алхіміки». Обидві команди нагороджені грамотами та подарунками. Також нагороджено найактивнішого вболівальника учня 11-Б класу Новака Йосипа.

Оригінальний захист стінгазети «Хімія — наука всіх часів» продемонстрували учні 9-Б класу: Ледней Ян, Талабірчук Іван, Білейчук Максим, Височанський Богдан, Павлишин Сергій, Кобильник Іван. Цікаво захищали свою стінгазету «Каталізатор» учні 9-А класу: Маложенський Дем’ян, Кулька Максим, Музичук Андрій, Міронічев Мирослав, Велещук Василь, Ковальов Арсен.

Мабуть, неможливо за один тиждень осягнути всі таємниці природи. Але завдяки всім заходам, колегіанти внесли ще трохи цікавинок у свою скарбничку знань.

Пожертва

Пожертва

Газета

Газета «Цвіт нації»

Державна служба якості освіти
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com