8 березня 2017 р. учні та вчителі колегіуму здійснили екскурсію до Чернівців — історичної столиці Буковинського краю, культурного і науково-освітнього осередку України. Місто вражає поєднанням архітектурних ансамблів різних стилів, що вибудовувались впродовж складного історичного минулого.

Наше знайомство із Чернівцями розпочалося із найстарішої частини міста — Турецької площі (нещодавно перейменованої на площу Марії), а далі — захоплююча мандрівка вулицями і неповторні враження від архітектури Костелу Воздвиження Всечесного Хреста, будинку-корабля. Вабить зір міська ратуша, що височить над Центральною площею. На годиннику — 12:00, на вежі будівлі з’являється трубач у колоритному буковинському одязі і на всі чотири сторони світу звучить мелодія безсмертної пісні «Марічка».

З Центральної площі переходимо на вулицю імені Ольги Кобилянської (колишня вулиця Панська), де побачили «Італійський дворик» та дворик Німецького народного дому. Також побували у будівлі Головпоштамту, відвідали Свято-Духівський собор.

Наступна зупинка — Театральна площа. Тут помилувалися красою музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської та прогулялися «Алеєю зірок — майстрів мистецтв Буковини».

Однак незабутнє місце нашої подорожі — це Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича. У минулому — резиденція митрополитів Буковини та Далмації, збудована за проектом архітектора Йозефа Главки. А сьогодні — це один із найкрасивіших навчальних закладів України, що входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тут колегіанти побували у Мармуровій, Блакитній та Червоній залах Центрального корпусу, помолились у Трьохсвятительській церкві, відвідали дендропарк.

Чернівці називають перлиною архітектури, яка розкриває красу різних епох та розповідає історію Буковини. Обов’язково відвідайте Малий Відень, як його з любов’ю називають чернівчани, адже краще один раз побачити, ніж десять разів прочитати.

01.jpg 02.jpg 03.jpg

04.jpg 05.jpg 06.jpg

07.jpg 08.jpg 09.jpg

10.jpg 11.jpg