27 лютого 2014 року, напередодні 200-літнього ювілею з дня народження Т.Г. Шевченка, у Бучацькому колегіумі ім. св. Йосафата учнями 11-Б класу Мотруком В., Шевчуком В., Павком В., Гуляком А., Стецюком В., Романівим Н., Хоменом А., Пелихом В. і Пазюком І. під керівництвом учителя української мови і літератури Семенків Л.Г. було проведено літературну конференцію на тему «Християнські чесноти у творчості Т.Г. Шевченка». Учні ще раз переконалися, що Шевченко був глибоко віруючою людиною. Життя у вірі ставало просвітленням для поета, єднало правду, добро, знання й поведінку. Цю правду дав людям Христос, і Шевченко її прийняв.

Колегіанти, досліджуючи творчість Тараса Григоровича Шевченка, переконалися у тому, що Шевченко дуже оригінальний у своїх звертаннях до Бога. Кобзар вірить, що молитва потрібна людині за її земного життя, потрібна вона християнській душі після смерті тіла. Потребу молитися відчував Тарас Григорович усім своїм єством. Він так далеко йде за наукою Христа, так сильно вірить у могутність молитви, що словами християнського мученика Алкида в поемі «Неофіти» наказує молитися навіть за своїх ворогів і катів: «Молітесь, братія! Молітесь за ката лютого. Його в своїх молитвах пом’яніте».

Аналізуючи твори Тараса Шевченка, учні стверджують, що Шевченкове життя базувалося передусім на Христовій Євангелії та на християнських чеснотах — Вірі, Надії, Любові, Смиренності, Правді й Волі, на святій і справедливій боротьбі народу за свої людські і національні права. Він закликав до одностайності і братньої любові. Пророчі слова поета лунають і досі, пробують знайти відгомін у душах навіть тих членів народу, які обирають помилковий шлях, намагаються перетворити Шевченка та його творчість у щось таке, з чим ні він сам, ні український народ не можуть погодитися.

«Божа правда непереможна», — стверджував своїми творами Кобзар. Сьогодні увесь світ і кожен із нас усе більше й більше починає усвідомлювати релігійно-християнську велич Шевченка, що своїми творами вів нерівну боротьбу за Божу Правду й Справедливість серед формалізму сучасного християнського світу.